1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. 152 Proje İle Cami, Han, Hamam Ve Bedestenler Restore Edildi
152 Proje İle Cami, Han, Hamam Ve Bedestenler Restore Edildi

152 Proje İle Cami, Han, Hamam Ve Bedestenler Restore Edildi

Gaziantep Vakıflar Bölge Müdürü İsa Güven, Gaziantep ve Kilis’te 152 proje ile cami, han, hamam ve bedestenlerin restoresi ve İş Merkezleri inşaası için 46 milyon 500 bin TL harcama yapıldığını söyle...

A+A-

Gaziantep Vakıflar Bölge Müdürü İsa Güven, Gaziantep ve Kilis’te 152 proje ile cami, han, hamam ve bedestenlerin restoresi ve İş Merkezleri inşaası için 46 milyon 500 bin TL harcama yapıldığını söyledi.

Vakıflar Bölge Müdürü İsa Güven, 2005 ila 2015 yıllarında Vakıf eserlerinin yaşatılması ve topluma kazandırılması amacıyla, Gaziantep ve Kilis’te 152 proje ile cami, han, hamam ve bedestenler restore edildigini, ayrıca çeşitli iş merkezlerinin inşaa edildiğini ifade ederek, “46 milyon 500 bin TL harcama yapılmıştır. 2005 yılında Vakıflara ait akarlardan elde edilen kira geliri 500 bin TL iken 2015 yılı itibariyle 18 kat artarak 9 milyon TL’ye ulaşmıştır. Vakıfların geliri ile öğrenci bursları, muhtaç ailelere har ay düzenli olarak kuru gıda ve maaş yardımı, eski eserlerin restorasyonuna harcanmakta olup tüm bu harcamalar için merkezi bütçeden tek kuruş dahi ödenek almamaktadır. Tarihimizde toplumun refah ve mutluluğu için din, dil, ırk, milliyet ve yer faktörü gözetmeden, topluma karşılıksız hizmet eden vakıflarımıza sahip çıkmak toplumun ortak görevidir" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT