1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. 16 Genç Bir Günlüğüne Asker Oldu
16 Genç Bir Günlüğüne Asker Oldu

16 Genç Bir Günlüğüne Asker Oldu

Kırşehir’de 16 engelli için askeri gazinoda yemin töreni düzenlendi.Bedensel engelli 16 asker için askeri gazinoda yemin törenine katılan Kırşehir Valisi Necati Şentürk, "Biz tarih boyunca asker bir m...

A+A-

Kırşehir’de 16 engelli için askeri gazinoda yemin töreni düzenlendi.

Bedensel engelli 16 asker için askeri gazinoda yemin törenine katılan Kırşehir Valisi Necati Şentürk, "Biz tarih boyunca asker bir millet olmuşuz. Askerlik milletimizin en kutsal saydığı görevdir. Engelli gençlerimizin temsili de olsa yemin ederek vatanına, milletine, bayrağına, ezanına bağlı birer vatandaş olduklarının bir ifadesi olan bu törende bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu aslan parçası gençleri yetiştiren cefakar ve emektar annelerine teşekkür ediyorum" dedi. Engelliler Haftası nedeniyle ülkemiz genelinde engelli vatandaşlarımız için tören düzenlendiğini belirten Garnizon Komutanı J. Alb. Murat Bulut ise, "1 günlük de olsa askeri eğitim alan 16 engelli vatandaşımızın, askerlik görevini yerine getirmenin haklı gururunu yaşadıklarını" söyledi.

Yemin töreni, Vali Necati Şentürk ve protokolün engelli vatandaşlara teskerelerini vermesi ile sona erdi. Yemin törenine; Vali Necati Şentürk, Garnizon Komutanı J. Alb. Murat Bulut, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Ağız Ceza Reisi Burhanettin Öksüm, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül ve engelli vatandaşların aileleri katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT