1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. NAZİLLİ

  4. 200 dönüm arazi Nazilli Belediyesi'ne devredildi
200 dönüm arazi Nazilli Belediyesi'ne devredildi

200 dönüm arazi Nazilli Belediyesi'ne devredildi

Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli Sümer Kampüsü alanında bulunan 200 dönümlük arazi Belediye Başkanı Haluk Alıcık'ın girişimleri sonucu Başbakan Binali Yıldırım tarafından imzalanarak Nazilli Belediyesi'ne devredildi.

A+A-

Başkan Alıcık, "Bu parayla alınabilecek bir alan değil. Çabalarımıza destek veren Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekçi başta olmak üzere herkese teşekkür ederim" dedi.

Özelleştirme İdaresi tarafından Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli Sümer Kampüsü tarafından kullanılmak üzere tahsis edilen 300 dönümlük arazinin boş kalan 200 dönümlük kısmına talip olan Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık'ın girişimleri sonuç verdi. Başkan Alıcık'ın talebi sonucu arazi önce Maliye Bakanlığı'na devredildi. Maliye Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı, Enerji Bakanlığı ve Devlet Bakanı Mehmet Şimşek'in imzaladığı protokol son olarak Başbakan Binali Yıldırım tarafından da imzalandı.

"PARAYLA ALAMAZDIK"

200 dönümlük arazinin bir kısmına Lojistik Merkez yapacaklarını söyleyen Başkan Haluk Alıcık, "Organize Sanayi Bölgesini de ilgilendiren bu alanda sosyal ve eğitim amaçlı tesisler yapacağız. Burası çok değerli bir arazi ve parayla alamazdık. Talebimiz sonuç verdi bütün bakanlar imzaladıktan sonra Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekçi'nin de devreye girmesiyle Başbakanımız da imzaladı ve arazinin devir teslimi yapıldı. Emeği geçen herkese Nazilli için çok önemli bir konuyu hallettik" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT