1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. 23’üncü Hazar Şiir Akşamları Hazırlıkları Başladı
23’üncü Hazar Şiir Akşamları Hazırlıkları Başladı

23’üncü Hazar Şiir Akşamları Hazırlıkları Başladı

Bu yıl 23’üncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Hazar Şiir Akşamları için hazırlık çalışmaları başladı.Her yıl düzenli olarak yapılan ve bu yıl 23’üncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Hazar Şiir Akşa...

A+A-

Bu yıl 23’üncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Hazar Şiir Akşamları için hazırlık çalışmaları başladı.

Her yıl düzenli olarak yapılan ve bu yıl 23’üncüsü düzenlenecek olan Uluslararası Hazar Şiir Akşamları etkinliklerinin hazırlanması için ilk toplantı yapıldı. Toplantıya Vali Yardımcısı Üzeyir Yılmaz, Fırat Üniversitesi Rektörü Kutbeddiin Demirdağ, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Resul Şahin, ETSO Başkanı İdris Alan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk, Sivrice Kaymakamı Cengiz Erdem ve etkinliğe katkı sağlayacak bir çok davetli katıldı.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk, bugüne kadar yapılan Uluslararası Hazar Şiir Akşamları faaliyetleri hakkında katılımcılara genel bilgiler vererek, sunum yaptı. Ülkemizin ve Türk dünyasının kültür hayatına önemli katkılar sağlayan Uluslararası Hazar Şiir Akşamları için hazırlık çalışmalarına başladığını belirten Öztürk, bu yıl 23’üncüsü düzenlenecek olması nedeniyle etkin bir program yapılmasının hedeflendiğini söyledi.

Toplantıda 23. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları’nın yeri, tarihi ve programa katılacak şairlerin tespiti üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT