1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. 3 Katlı Binası Ve Arabasını Mehmetçik Vakfı’na Bağışladı
3 Katlı Binası Ve Arabasını Mehmetçik Vakfı’na Bağışladı

3 Katlı Binası Ve Arabasını Mehmetçik Vakfı’na Bağışladı

Samsun’da gurbetçi bir vatandaş, 3 katlı binası ve arabasını TSK Mehmetçik Vakfı’na bağışladı.1972 yılında Almanya’ya giderek çalışma hayatına başlayan ve 1999 yılında emekli olarak memleketi Samsun’a...

A+A-

Samsun’da gurbetçi bir vatandaş, 3 katlı binası ve arabasını TSK Mehmetçik Vakfı’na bağışladı.

1972 yılında Almanya’ya giderek çalışma hayatına başlayan ve 1999 yılında emekli olarak memleketi Samsun’a kesin dönüş yapan Ayvaz Gülay’ın, Samsun’da oturmakta olduğu 3 katlı evini, arabasını ve bundan sonra sahibi olacağı tüm malvarlıklarını Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfı’na bağışladığı açıklandı.

Bağışta bulunan Gülay’a teşekkür eden TSK Mehmetçik Vakıfı Samsun Temsilcisi Emekli Kur.Alb. İbrahim Yıldırım, “Devlet destekli herhangi bir gelir kaynağı olmayan TSK Mehmetçik Vakfı tarafından yapılan yardım ödemelerin önemli bir bölümünü vatandaşlarımızın bağışları oluşturmaktadır. Bu vesile ile vakfımıza yaptığı önemli gayrimenkul ve menkul bağışından dolayı bağışçımız Ayvaz Gülay’a TSK Mehmetçik Vakfı adına şükranlarımızı sunuyoruz. 17 Mayıs 1982 yılında kurulan TSK Mehmetçik Vakfımıza Mehmetçik ve ailelerine bugüne kadar bugünkü değeri ile yaklaşık olarak toplam 488 milyon 477 bin 672 TL 66 kuruş yardım yapıldı. Halen aylık olarak ise ortalama 5 milyon 800 bin TL amaca yönelik yardım yapılmaktadır. Bu sene vakfımızın 33. kuruluş yıl dönümünü de kutlayacağız” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT