1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. 5 Ocak Camii Ve Kız Kur’an Kursu Açıldı
5 Ocak Camii Ve Kız Kur’an Kursu Açıldı

5 Ocak Camii Ve Kız Kur’an Kursu Açıldı

Adana Valisi Mustafa Büyük, 5 Ocak Camii ve Kız Kur’an Kursu’nun açılışını gerçekleştirdi.Çukurova ilçesinde düzenlenen törene Vali Mustafa Büyük, Seyhan Kaymakamı Ahmet Okur, Adana Müftüsü Arif Gökce...

A+A-

Adana Valisi Mustafa Büyük, 5 Ocak Camii ve Kız Kur’an Kursu’nun açılışını gerçekleştirdi.

Çukurova ilçesinde düzenlenen törene Vali Mustafa Büyük, Seyhan Kaymakamı Ahmet Okur, Adana Müftüsü Arif Gökce, Sütçü İmam Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. M. Ali Kirman, İlçe Müftüleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta konuşan Vali Mustafa Büyük, Allah’a olan kulluğun gereğini yerine getire bilmek için ibadet hanelerin çok önemli bir yeri teşkil ettiğini söyledi.

Hayırseverlerin katkılarıyla ihtiyaç olan tüm imkanlar düşünülerek Kur’an Kursu ile birlikte 5 Ocak Camii’nin açılışını gerçekleştirdiklerini belirten Vali Büyük, “Bu caminin ayrı bir önemi de Adana’mızın kurtuluşu günü olan 5 Ocak tarihinin bu camiye isim olarak verilmesidir. İnşallah caminin vatandaşlarımızın beraberce huzur içerisinde ibadetlerini ve Kur’an kursunda mahalle sakinlerimize eğitim verilecek bir mekan olarak sürekli hizmet vermesini Yüce Allah’tan temenni ediyorum. Hayırseverlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor, tüm vatandaşlarımıza selam ve saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

Vali Büyük, konuşmasının ardından 5 Ocak Camii’nin açılışını beraberindeki protokol üyeleriyle birlikte gerçekleştirdi.

Camiinin içerisinde incelemede bulunan Vali Büyük, yetkililerden bilgi almasının ardından, açılış töreni sona erdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT