1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. BUHARKENT

  4. ADÜ Öğretim Üyesi TRT Arşivinde Yer Aldı!
ADÜ Öğretim Üyesi TRT Arşivinde Yer Aldı!

ADÜ Öğretim Üyesi TRT Arşivinde Yer Aldı!

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Buharkent Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mesut Kırmacı’nın eserleri, TRT arşivinde yerini aldı.

A+A-

ADÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mesut Kırmacı’nın, Şevket Tokgöz ile yürüttükleri farklı makamlardaki eserlerinden ikisi Türkiye Radyo Televizyon Kurumuna (TRT) gönderilip komisyon tarafından kabul edilerek, TRT’de yayınlanmaya hak kazandı.

9e8bdc04edda9887ab118d4f2a94a436.jpg

Yaklaşık 20 yıldır Üniversitemizde görev yapan Prof. Dr. Mesut Kırmacı, ağırlıklı olarak 2 yıldır şiir ve güfte yazıyor. Öğretim Üyesi Kırmacı’nın değişik makamlarda çok sayıda eseri bulunuyor. Güfte ve beste çalışmalarını Şevket Tokgöz ile yürüten Prof. Dr. Kırmacı’nın değişik makamlardaki ‘Dünde kaldı mevsimler’ ile ‘Bu gece rüzgarlar sessiz esiyor’ isimli iki eserleri TRT komisyonunca kabul görerek yayınlanmaya hak kazandı.

ADÜ Buharkent Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Botanik Bahçesi Herbaryum Araştırma Uygulama Merkezi Müdürlüğü, Bitkisel Ham Madde ve Ürün Geliştirme Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü görevlerini yürüten Prof. Dr. Kırmacı, 2019 yılı sonunda güfte ve şiirlerini içeren bir kitap yayınlamayı düşünüyor. Bununla beraber Üniversitemiz Biyoloji ve Tiyatro Topluluklarının Danışmanlığını da yürüten Kırmacı, zaman zaman tiyatro oyunlarında oynuyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT