ADÜ Umut'a Umut Oldu!

ADÜ Umut'a Umut Oldu!

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde sağlığına kavuşan doğuştan işitme engelli 4 yaşındaki Umut Yılmaz ailesi ile birlikte hastane başhekimliğini ve ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’i makamında ziyaret etti

A+A-

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir,  Umut’un sağlık durumu ve tedavi süreci hakkında bilgi aldığı ziyarette, aileye geçmiş olsun dileklerini sundu. Ayrıca Umut ile yakından ilgilenen hayırsever işadamı Raif Cem Bınışık Bey’e de Umut’un zorlu tedavi sürecinde aldığı sorumluluk ve gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür etti. Rektör Aldemir, “Umut’un zorlu tedavi sürecini tamamlamasını bir müjde olarak kabul edip, sevincinizi paylaşıyorum, örnek davranışınızı takdir ediyorum.” dedi.

“HASTANEMİZİN İL SINIRLARINI AŞMASI BİZLERİ GURURLANDIRDI”

Rektör Aldemir, ADÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde doğuştan işitme engelli Umut Yılmaz’ın sağlığına kavuşmasının aynı zamanda üniversitenin kat ettiği mesafenin de bir göstergesi olduğunu ifade ederek, “Üniversitemiz hastanesine yaptığımız yatırımlar meyvelerini, Muğla’nın Bodrum İlçesi yakınlarından gelerek hastanemizde tedavi olan Umut ile veriyor.  Üniversitemiz hastanesinin il sınırlarının dışına taşarak tüm bölgeye hizmet etmesi bizleri gururlandırdı. Önümüzdeki dönemlerde hastanemize yaptığımız yatırımları arttırarak Umut gibi birçok hastamıza şifa olmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

Umut’un tedavisinde desteklerini esirgemeyen Raif Cem Bınışık, doğuştan sağır prematüre bir bebek olarak dünyaya gelen dört yaşındaki Umut Yılmaz’ın Mart 2019’da, ADÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Servet Akyüz tarafından son teknoloji bionik kulak (koklear implant) ameliyatının gerçekleştirildiğini belirterek, Umut’un sağlık durumu ve tedavi süreci hakkında bilgi verdi.

36135560c986d06a0a6c233cde54189f.jpg

“ADÜ UMUT’UN YOLUNU AÇTI”
Bodrum Yalıçiftlik Mahallesi’den 360 kilometre yol gelerek doğru ve yerinde yönlendirmeler ile tedavi sürecini tamamladıklarını belirten Bınışık, “ADÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nden çok memnun kaldık. Gerekli teknik ve tedavileri profesyonel bir şekilde sağladı. Umudun yolunu açan ADÜ hastanesi hocalarıdır. Ben burada çok modern bir hastane ve sağlam bir ekipten bahsediyorum.” diyerek Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. H. Sema Başak, Doç. Dr. Mustafa Şahin, Dr. Öğr. Üyesi Servet Akyüz, ameliyat sonrası hastayı yalnız bırakmayan implant ekibinden,  kontrollerini yapan Osman Tığ ve Odyolog Oğuz Akyol’a teşekkürlerini iletti.

“MOBİL TARAMA HİZMETLERİ SAĞLANMALI”
Prematüre doğan çocuklarda sağırlık sendromunun yaygın olduğunu bu sebeple de tarama testlerinin büyük önem taşıdığını aktaran Bınışık, ailelerin doğru yönlendirilmesi gerektiğinin ve uzak köylerde mesafe sebebiyle tanı ve tedavinin aksadığını belirterek, mobil tarama hizmetleri ile köylerde taramalar yapılabileceği birçok işitme engelli çocuğun erken tanı ile sağlığına kavuşabileceği önerisinde bulundu ve sağlık ocaklarının erken tanı aşamasında hassasiyet göstermesinin vurguladı.

İLK DUYDUĞU SES ANNESİNİN SESİYDİ
Anne Feray Köse,  Umut’un tedavisinde emeği geçen hastane ekibine teşekkürlerini sunarak, “Ne mutlu ki bana artık oğlum duyuyor. Tedavisinde emeği geçen başta Dr. Öğretim Üyesi Servet Akyüz olmak üzere tüm ADÜ Hastanesi ekibine teşekkür ederim. Umut işitme engelli çocuklara umut olsun.  Aileler tedavi sürecinden korkmasın, uygun tedaviyle tüm zorlukların aşabilirler.”

Umut ile oyunlar oynayan Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, ziyaretin sonunda Umut ile hatıra fotoğrafı çektirdi ve başarılı ve sağlıklı ömür sürmesini diledi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT