1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. AYDIN

  4. Adü’de 2 Öğrencide Koronavirüs Görüldü
Adü’de 2 Öğrencide Koronavirüs Görüldü

Adü’de 2 Öğrencide Koronavirüs Görüldü

Adnan Menderes Üniversitesi'nde görev yapan tıp fakültesi son sınıf öğrencilerinden 2'sinde koronavirüs tespit edildi.

A+A-

Hastanede görev yapan 2 intörn öğrencisinin testi pozitif çıkınca tedavi altına alındığı öğrenildi. ADÜ Hastanesi’nde tedavi altına alınan 2 öğrencinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

ADÜ'lü internlerin virüse yakalanmasının ardından Türk Tabipler Birliği'nden yapılan açıklamada, “Adnan Menderes

Üniversitesi Tıp Fakültesi 2 intern arkadaşımız yeterli kişisel koruyucu ekipman sağlanmadan çalıştırılmaları nedeniyle Covid-19 testi pozitif saptandı. Sağlık çalışanlarının yeterli koruyucu ekipman sağlanmadan çalıştırılmamalarını talep ediyoruz!” denildi. Yaşanan gelişmelerle ilgili bazı sosyal medya kullanıcıları konuyla ilgili paylaşımlarında Vali Yavuz Selim Köşger'i etiketledi.

“Konunun Takipçisi Olacağım”
Sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Vali Yavuz Selim Köşger, “ADÜ’de intörn hekim olan sevgili arkadaşlar mesajınızı aldım. Konu doğrudan bizim alanımıza girmemekle beraber konunun takipçisi olacağımı ve sizin lehinize bir çözüm üretilmesi için çalışacağımı bilmenizi isterim. Hepinize sağlıklı ve mutlu bayramlar dilerim” dedi.

“Rektör Aldemir’den Açıklama”
Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir ise şu açıklamada bulundu: “Sevgili intörn öğrencilerim, konu tarafımızca bizzat takip edilmektedir. Konuyla ilgili tıp fakültesi dekanı ve intörn öğrenci temsilcisi ile telekonferans yöntemi ile görüşme gerçekleştirdik. Çarşamba günü, tıp fakültesi yönetim kurulumuz ve sizi temsil eden intörn öğrencilerimiz ile birlikte bir toplantı düzenleyeceğiz. Mağduriyet ve yanlış bir durum varsa sorun çözüme kavuşturulacaktır.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT