1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. AFAD’dan Nefes Kesen Tatbikat
AFAD’dan Nefes Kesen Tatbikat

AFAD’dan Nefes Kesen Tatbikat

Hakkari İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) öncülüğünde itfaiye ve sağlık ekipleri tarafından ortaklaşa düzenlenen tatbikat gerçeği aratmadı.740 öğrenci kapasiteli Gezi İlköğretim Okulu’nun konfera...

A+A-

Hakkari İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) öncülüğünde itfaiye ve sağlık ekipleri tarafından ortaklaşa düzenlenen tatbikat gerçeği aratmadı.

740 öğrenci kapasiteli Gezi İlköğretim Okulu’nun konferans salonunda AFAD eğitim uzmanı Resul Karadeniz tarafından öğrencilere doğal afetler konusunda bilgiler verildi. Daha sonrada olası depremlerde nelerin yapılabileceği konusunda uygulamalı olarak eğitim verildi.

Öğrenciler, ellerini başlarının üzerine koyarak hızlı adımlarla salonu terk ettiler. Ellerini başlarının üzerine koymayan öğrenciler ise, öğretmenler tarafından uyarıldı. Yapılan sunumun ardından okulun bahçesinde tatbikat yapıldı.

Okulun 3. katında mahsur kalan iki öğrenci, itfaiye aracının merdivenleri uzatılarak kurtarıldı. Kurtarılan öğrenciler, olay yerinde hazırda bekletilen sağlık ekipleri tarafından sedyeye alınarak ambulansa taşındı. Ambulansların siren çalması ve öğrencileri camdan indirmesi ise mahalleliler arasında kısa süreli paniğe neden oldu.

Daha sonra bahçede yakılan ateş itfaiye ekipleri ve öğrenciler tarafından yangın sündürme tüpü ve itfaiye aracından sıkılan tazyikli suyla söndürüldü. 7 kişilik AFAD ekibi, itfaiye ve sağlık ekibi ile Milli Eğitim Müdürlüğü Sivil Savunma Uzmanı Oktay Kızılkaya’nın katıldığı tatbikat tam not aldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT