1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Ağaç Kesme Ve Boyama Eğitimi
Ağaç Kesme Ve Boyama Eğitimi

Ağaç Kesme Ve Boyama Eğitimi

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından orman köylülerine yönelik olarak ağaç kesme ve boylama eğitimleri veriliyor.Simav Orman İşletme Müdürlüğü ile Simav Halil İbrahim Kazcıoğlu Mesleki Eğitim Merk...

A+A-

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından orman köylülerine yönelik olarak ağaç kesme ve boylama eğitimleri veriliyor.

Simav Orman İşletme Müdürlüğü ile Simav Halil İbrahim Kazcıoğlu Mesleki Eğitim Merkezi arasında imzalanan protokol ile ’Ağaç Kesme ve Boylama Operatörlüğü Eğitimi’’ düzenlendi. Simav Orman İşletme Müdürlüğü sınırları dahilindeki üretim işlerinde çalışan kooperatif çalışanlarına yönelik olarak düzenlenen eğitime 54 kişi katıldı.

Eğitim kapsamında ilk olarak Söğüt Orman İşletme Şefliği sınırlarındaki Söğüt Tarımsal Kalkınma Kooperatif üyesi 54 kişiye; 24 saat iş sağlığı ve güvenliği ile 32 saat ağaç kesme ve boylama konularında teorik ve uygulamalı eğitim verildi.

Söğüt Orman İşletme Şefi Murat Yıldırım tarafından verilen eğitim programında, İş Sağlığı ve güvenliği, Çevre Koruma ve Kalite Yöntemi, Ağaç kesme ve boylama modülü olmak üzere toplam 56 saat teorik eğitimin ardından, arazide uygulamalı eğitim verildi.

Simav Orman İşletme Müdürlüğü Söğüt Şefi Murat Yıldırım, amaçlarının ormanları kesmek değil, ormanların hayatını devam ettirmelerine yardımcı olmak olduğunu dile getirdi.Bunu yaparken de ekonomik ömrünü tamamlamış veya ormanın gelişimine olumsuz etki eden ağaçları kestiklerini belirten Yıldırım, "Bu kursta aldığınız mesleki eğitim ile orman envali üretiminin standartlar çerçevesinde yaparak, milli ekonomiye daha fazla girdi sağlamayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Arazi uygulamasına Kütahya Bölge Müdürü İbrahim Ergüven, Bölge Müdür Yardımcısı Mücahit Eracar, Makine İkmal Şube Müdürü Ferhat Çam, Simav Orman İşletme Müdürü Osman Aksoy, Halil İbrahim Kazcıoğlu Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Çetin Terzioğlu ve Kurslardan sorumlu Müdür Yardımcısı Özkan Rahmi Atak katıldı.

Arazi uygulaması sonrası katılımcı ve kursiyerlere gözleme ve ayran ikramında bulunuldu.(EFE)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT