1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Ağrı’da Engelliler Haftası Etkinlikleri
Ağrı’da Engelliler Haftası Etkinlikleri

Ağrı’da Engelliler Haftası Etkinlikleri

Ağrı Özel Eğitim Uygulama Merkezi tarafından ‘Engelliler Haftası’ dolayısıyla etkinlik düzenlendi.Özel Eğitim Uygulama Merkezi salonunda düzenlenen etkinliğe İl Milli Eğitim Müdür Vekili Neriman Karak...

A+A-

Ağrı Özel Eğitim Uygulama Merkezi tarafından ‘Engelliler Haftası’ dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Özel Eğitim Uygulama Merkezi salonunda düzenlenen etkinliğe İl Milli Eğitim Müdür Vekili Neriman Karakoç, şube müdürleri, okul müdürleri, engelli öğrenci aileleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Yılmaz Adan, engellilere hizmet etmenin bir gönül işi olduğunu belirterek, “Yapmış olduğumuz her hizmetin bir gün bizim içinde gerekli olacağını unutmamalıyız. Çünkü her birey bir engelli adayıdır. Engellileri sahiplendikçe onların hayatlarını engelsiz hale getirebiliriz ve engellilerle ilgili empati kurmamız, onları anlamamıza yardımcı olur. Asıl engelli karşısında bir sorun çıktığı zaman pes eden onu aşmak için mücadele etmeyendir. Yeni bu bağlamda; okulumuz engelli bireylere eğitim vermek için 2014 yılında eğitim öğretime başlamıştır. Okulumuzda 50 civarı orta ağır zihinsel engelli ve otizm öğrencisi bulunmaktadır. Bundan 10-15 yıl önce birçok zihinsel engelli zincirlerle bağlanmakta, toplumdan uzaklaştırılmakta, mahalle baskısı oluşturtmakta iken bugün bu güzel eğitim öğretim yuvasında eğitim görmektedirler” dedi.

Adan’ın konuşmasının ardından Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi’nde özel eğitim gören engelli öğrencilerin hazırladığı skeç ve koro olarak şarkıların söylendiği etkinlik, izleyenlerden alkış aldı. Program sonunda hatıra fotoğrafı çektirildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT