1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Ahilik Haftası Nedeniyle Esnafa Karanfil Dağıtıldı
Ahilik Haftası Nedeniyle Esnafa Karanfil Dağıtıldı

Ahilik Haftası Nedeniyle Esnafa Karanfil Dağıtıldı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Ahilik Haftası nedeniyle esnafa karanfil dağıtıldı.Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Özgürlük Meydanı’nda esnafı ziyaret ederek Ahilik Haftası’nı kutladı. Ahilik H...

A+A-

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Ahilik Haftası nedeniyle esnafa karanfil dağıtıldı.

Kızıltepe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Özgürlük Meydanı’nda esnafı ziyaret ederek Ahilik Haftası’nı kutladı. Ahilik Haftası ve etkinlik ile ilgili bir açıklamada bulunan İlçe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, "Ahilik Haftası başladı. Bizde ilçemizde odalarımızla beraber esnafımızı ziyaret etme kararını aldık. Tabi Kızıltepe’de esnaf sayımız on bin civarında. Kızıltepe büyük bir yer ama en azından beş yüz tane çiçek almak suretiyle esnafımızı ziyaret edelim dedik. Esnafımızı ziyaret sırasında birer karanfil hediye ediyoruz. İlgi güzeldi, hem onlara hatırlatıyoruz aynı zamanda da Ahilik Haftası konusunda farkındalık toplumda uyanmış oluyor. Tabi önümüzde bazen çocuk, bazen de mağdur durumda olan Vatandaşlarımızda oldu. Onların‘da sorularını dinliyoruz. İhtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz" dedi.

İlçe esnafı ise kendilerinin hatırlanmasından dolayı memnuniyetlerini dile getirerek ziyaretlerinden dolayı Kaymakam Ermiş ve oda başkanlarına teşekkür etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT