1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. AYDIN

  4. AK Parti Aydın'da adaylık yarışı
AK Parti Aydın'da adaylık yarışı

AK Parti Aydın'da adaylık yarışı

AK Parti Aydın İl Başkan Adayı Aydın Arabacı, kefen giyerek düzenlediği basın toplantısında "Kefenimi giydim de geldim. Beni adaylıktan ancak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan vazgeçirebilir.'' dedi.

A+A-

Aydın’da 7 Nisan günü yapılacak olan AK Parti İl Başkanlığı kongresinde aday olduğunu açıklayan iş adamı Aydın Arabacı, adaylığına ilişkin basın açıklamasını kefen giyerek yaptı. İl Başkanı Ömer Özmen'in karşısına aday olarak çıkan  Aydın Arabacı, Anemon Otel'de basın toplantısı düzenledi. Arabacı, "Aydın’da çok çalışacağız. Ben Recep Tayyip Erdoğan aşığıyım. Seçimlere hızlı gireceğiz ve Aydın’ı alacağız. Göreve geldiğimde İl başkanlığının kapsını yıkacağız. Halka açık olacağız. Her kesimden insan bize gelmeli. Sağcısı da solcusu da. Siyaset ayırt etmeden hizmet edeceğiz" dedi.

"SUCUĞU DA SİYASETİ DE AÇIKTA YAPACAĞIZ"

Kapalı kapılar ardında siyaset yapmayacaklarını da söyleyen Arabacı, "İl başkanlığı görevini aldığımda kapalı kapılar ardında siyaset yapacağız. Açık ve şeffaf olacağız. Gizlimiz saklımız olmayacak. Herkes bizi bilecek. Siyaseti de sucuğu da açıkta yapacağız. Aydın bizim neler yaptığımızı görecek" diye konuştu.

"KALFA OLAMAYANA USTALIK DİPLOMASI VERİLDİ"

Daha önce görevden alınan Ömer Özmen'in tekrar göreve getirildiğini hatırlatan Arabacı, "Ömer kardeşim çok iyi bir insan olabilir ama iyi bir yönetici değil. Çıraklık döneminden sonra kalfalık döneminde görevden alındı. Fakat kalfalık diploması alamayan birine ustalık diploması verildi. Ben il başkanı olursam Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile de görüşeceğim. Fakat türlü pazarlıklar için değil Aydın'ın menfaatleri için" dedi.

"FETÖ'YÜ TEMİZLEYECEĞİZ"

Aydın'da FETÖ ile tam anlamıyla mücadele edilemediğini de vurgulayan Arabacı, "AK Parti İl Yönetimine atandığı duyurulan isimlerin içinde de FETÖ'cüler olduğunu düşünüyorum. Bu arkadaşların FETÖ ile doğrudan bir ilişkisi olmayabilir ama ailelerinde mutlaka bu hain örgütle bağı olan isimler var. Biz onlarla da mücadele edeceğiz. Aydın'da FETÖ'yü temizleyeceğiz. Biz bu yola kefeninizi giyerek çıktık" şeklinde konuştu.

"AYDIN'I YENİDEN SAĞIN KALESİ YAPACAĞIZ"

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan AK Parti Aydın İl Başkan Adayı Aydın Arabacı, toplantıyı sadece ailesiyle düzenlediğini, kendisinin ve ekibinde yer alan kişilerin baskı altında olduğunu belirterek, "Bizi adaylıktan ancak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan vazgeçirebilir. Öyle bir durumda salona kol kola gireriz. Bizim kişisel hırslarımız ve beklentimiz yok. 7 Nisan'da kongre salonunda olacağız. Buna kimse engel olamayacak. İl başkanı olursam, Aydın'da AK Parti'nin oylarını dört ayda en az yüzde 10 artırmayı taahhüt ediyorum. Aydın'ı yeniden sağın kalesi yapacağız" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

1 Yorum