1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. AK Parti Heyeti TTK Genel Müdürlüğü’nü Ziyaret Etti
AK Parti Heyeti TTK Genel Müdürlüğü’nü Ziyaret Etti

AK Parti Heyeti TTK Genel Müdürlüğü’nü Ziyaret Etti

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü ziyareti sonrası "Enerji bakanımız kesinlikle işçi alınmalı diyor. Hazineyi ikna edemedik" diye konuştu.AK Part...

A+A-

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü ziyareti sonrası "Enerji bakanımız kesinlikle işçi alınmalı diyor. Hazineyi ikna edemedik" diye konuştu.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, 2B sorunu, Tapu, TTK ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Zonguldak Mitingi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

’TTK’DA 4 KİŞİNİN YAPACAĞI İŞİ 1 KİŞİ YAPIYOR’

TTK ’ya Hükumet tarafından 5800 işçi alındığını ifade eden AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, “İşçi alımına gelince hükümetimiz 5800 işçi aldı. Şuanda norm kadro 14 bin ama biz 9 binlerdeyiz. Üretimde çok büyük düşüş var yılda 1milyon ton civarında üretimimiz var. Dolayısıyla zararda bu bağlı olarak artmakta enerji bakanımız ve sendikamız bunu biliyor. Enerji bakanımız kesinlikle işçi alınmalı diyor. Hazineyi ikna edemedik. Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan Bey ile görüştük. Bunu 1 Mayıs’ta başbakanımıza ilettik. Kendisi ile 19 Mayısta Zonguldak’ta tekrar görüşeceğiz. En azından norm kadro sayısında işçi sayısını tutmamız lazım. O zaman üretimdeki artışa ve zarardaki düşüşe bakmamız lazım. Şuanda kurum zarar ediyor ya da üretim düşüyor demek yanlış olur. Çünkü norm kadroyu tutturamamışsınız. Yani 4 kişinin yapacağı işi bir kişiye yaptırmaya çalışıyorsunuz. Bu tabi ki üretimi düşürür zararı arttırır ve iş kazalarında artış meydana getirir” dedi.

’KİMSE BUNLARA İTİBAR ETMİYOR; REZİLLİK PAÇADAN AKIYOR’

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği miting ile açıklamalarda bulunarak Kılıçdaroğlu’nun bol keseden salladığını her ilin durumuna göre vaatlerde bulunduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

”CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu vaat ediyor. Bol keseden atıyor her yerde durumu göre vaatlerde bulunuyor. Bunları gerçekleştirme imkanı yok. İktidara gelirlerse AK Partinin biriktirmiş olduğu o merkez bankasındaki döviz rezervi ile belki bütçedeki para ile 4 yıl gerçekleştirebilirler. Zaten onlar bize 4 yıl verin diyorlar. Dört yılda memleketi tekrar eskiden olduğu gibi batıralım diyorlar. Biz zaten onların batırdığı bu ülkeyi bu günlere getirmek için çok mücadele verdik onlar hep engellemeye çalıştı. 3 bin 800 saat çalıştık 430 kanun çıkarttık. Bir tanesinde bile bu CHP bize yardımcı olmadı. Anlaştığımız kanunlarda bile akşam başka sabah başka konuştu. Zonguldak’ımız bunlara itibar etmesin. Zonguldak’ımız bunlara itibar etti belediyeyi CHP’ye verdi. Rezillik paçadan akıyor. İlçeler belediye konusunda Zonguldak’ın önünde Zonguldak’ın doğalgazını ve kanalizasyonunu asfaltını çevre yollarını biz yapıyoruz. İller bankasından sıkıştıklarında krediyi biz çıkartıyoruz. Ona rağmen Zonguldak belediyecilik anlamında içler acısı bir halde şuanda Zonguldak’ın en büyük sıkıntısı Belediye ile ilgilidir. Kamu yatırımlarının da yapılmasını olumsuz etkilemektedir. İmarla ilgili sıkıntı ve sorunları çözemiyoruz. Dolayısıyla vatandaşlarımız onlara itibar etseler yapılan anketlerde durum farklı çıkardı. Anketlere baktığımız zaman şuan 4 -1 gözüküyor. Demek ki vatandaşlarımız onlara inanmıyorlar.”

’2B KONUSU BELEDİYENİN KUSURU’

AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, il olarak Tepebaşı Mahallesi ve Yeşil mahallede yaşanan 2B sorunu ile ilgili açıklamalarda bulunan Ulupınar, yaşanan bu sorunun tamamen Zonguldak Belediyesinden kaynaklandığını ifade ederek şöyle konuştu:

“2B sorunu ile ilgili vatandaşlarımızla görüşeceğiz. Onların sözlerine vatandaşlarımız onlara itibar etmiyor. Çünkü geçmişte iktidarda oldukları zamanları biliyoruz. Bu sorun çoğu o günlerden önümüze geldi. 2B ile ilgili Tepebaşı ve yeşil mahalledeki konu tamamen belediyenin kusurudur. Önceki belediye başkanı zamanında emlak rayiç bedelleri yüksek gösterilmiştir. Bizde daha sonra milli emlak bakanımızla görüştük. Oradaki konuyu takip eden mahalle başkanımız konuyu çok iyi biliyorlar. Sayın bakan milli emlak genel müdürüne talimat vermiştir ve iki defa fiyatlarda indirim olmuştur. Mahallerde yolun bir tarafı 30 TL iken diğer tarafı 800 TL gibi bir uçurum söz konusu vatandaşlarımız yüzde 60 civarında olan kısmı yerlerini para ile satın almaya başladılar. Fakat biz bunu yeterli görmüyoruz. Tekrar mahalleye çıkıp talepleri ile ilgili ne yaparız ona bakacağız. Belki önümüzdeki günlerde bakanımızla görüşmeler gerçekleştireceğiz. 2B ile ilgili kanunu biz hayata geçirdik. Daha önce muhalefet bu konuyu mahkemeye getirdi. O zaman ki yargı bunu durdurmuştu. Gecikmelide olsa biz bunu hayata geçirdik. Yine 1980 yıllardan bu yana 50 bin vatandaşlarımızı ilgilendiren ve merakla beklediği tapu meselesi tapu tahsis belgeleri son çıkarttığımız yasayla beraber tapuya dönüştürüldü. Özellikle Kozlu, Kilimli, Çatalağzı ve Çaycuma’da ve merkez ilçe de tapu konusunda bu problem var."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT