1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. AK Parti Tekirdağ Milletvekili Akbulut, Helallik İstedi
AK Parti Tekirdağ Milletvekili Akbulut, Helallik İstedi

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Akbulut, Helallik İstedi

AK Parti’nin 3 dönem kuralına takıldığı için 7 Haziran seçimlerinde aday olamayan Tekirdağ Milletvekili T. Ziyaeddin Akbulut, ilçeleri tek tek dolaşarak vatandaştan helallik istiyor.Tekirdağ’ın Kapakl...

A+A-

AK Parti’nin 3 dönem kuralına takıldığı için 7 Haziran seçimlerinde aday olamayan Tekirdağ Milletvekili T. Ziyaeddin Akbulut, ilçeleri tek tek dolaşarak vatandaştan helallik istiyor.

Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesine gelen Akbulut, partililerle buluştu. Ak Parti Kapaklı İlçe Teşkilatı’nda partililerle bir araya gelen Akbulut’u İlçe Başkanı Salih Bezgin, Belediye Meclis Üyesi Akın Yılmaz ve partililer karşıladı. Veda ziyaretlerine başladığını dile getiren Akbulut, "Şimdiye kadar ilçelerimizin yarısını dolaştım. Bugün de Kapaklı’daki vatandaşlarımdan helallik istemek için buraya geldim” dedi.

3 dönem kuralı kapsamında 7 Haziran’da aday olmadığını anımsatan Akbulut, "Bu nedenle halkımızdan helallik istemek için ilçelerimizi dolaşıyorum. Şimdiye kadar ilçelerimizin yarısını dolaştım. Bugün de Kapaklı’da basın mensupları aracılığıyla vatandaşlarımızdan helallik istemeye geldim" ifadelerini kaydetti.

İlçeleri ziyaretleri sırasındaki gözlemlerini de paylaşan Ziyaeddin Akbulut, "Tabloyu çok iyi gördüm. Sahada hep AK Parti var. Muhalefet partilerinin çok ciddi etkinliklerini göremedim. Halkın partimize olan tepkileri de oldukça güzel. Vatandaş, CHP’li yerel yönetimlerden yeterince hizmet alamadığını söylüyor. Fakat bunun böyle olacağı belliydi. Biz yerel seçimler öncesi uyarmıştık. Sonradan pişman olmayın demiştik. Bu durum genel seçimler öncesi bizim için avantaj aslında. Fakat keşke yerel yönetimler çok iyi hizmet yapsaydılar da biz bu avantaja sahip olmasaydık" ifadelerini kullandı.

Kapaklı ve Ergene’nin ilçe olmasında büyük emekleri olduğunu söyleyen T. Ziyaeddin Akbulut, "Bu süreçte asla siyasi bir çıkar gözetmedik. Kapaklı ve Ergene ilçe olmanın meyvelerini toplamaya başladı. İlçe Kaymakamları atandı. Devlet kurumları oluşturuldu. Yeni kurulan ilçelerin elbette bazı eksikleri olacaktır. İnşallah bu eksiklikler de en kısa zamanda giderilecektir" açıklamalarında bulundu.

AK Parti Tekirdağ Milletvekili T. Ziyaeddin Akbulut, daha sonra AK Parti İlçe Başkanı Salih Bezgin ve Belediye Meclis Üyesi Akın Yılmaz ile birlikte Kapaklı Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz’ü makamında ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Gürbüz, "Birimlerimizin çoğu oluşturuldu ve hizmete başladı. Fakat hala eksik birimlerimiz var. İlçemizde Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, kütüphane, spor salonu gibi birçok eksiğimiz var" dedi.

Kapaklı’nın ilçe olmadan önce Çerkezköy’e bağlı olduğunu anımsatan Kaymakam Gürbüz, "Maalesef o dönem nüfusun büyük çoğunluğu orada olduğu için bütün kurumlar Çerkezköy’e yapılmış. Kapaklı’da önümüzdeki birkaç yıl içinde bütün eksikliklerin giderileceğine inanıyorum" diye konuştu.

Akbulut ise "Kapaklı’yı ilçe yapmamızın asıl nedeni de budur zaten. Tüm kurumlar Çerkezköy’deydi. Hizmet vatandaşın ayağına gelsin diye kurumların Kapaklı’da da olması gerekiyordu. Bunun için Kapaklı’yı ilçe yaptık. Zaman içinde eksiklikler de giderilecektir" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT