1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. AYDIN

  4. AK Partili Savaş'tan 27 Mayıs Açıklaması
AK Partili Savaş'tan 27 Mayıs Açıklaması

AK Partili Savaş'tan 27 Mayıs Açıklaması

AK Parti Aydın Milletvekili ve KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, 27 Mayıs 1960 darbesinin 60. yıldönümü dolayısıyla bir açıklama paylaştı.

A+A-

GÜNAY PABUŞÇU-AK Parti Aydın Milletvekili ve KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, 27 Mayıs 1960 darbesinin 60. yıldönümünü yaptığı paylaşımla hatırlatan Savaş, "Demokrasi çatısı altında, millet iradesiyle seçilmiş Başbakan Adnan Menderes ve yol arkadaşlarını darağacına götüren, bütün bu zulümleri kabullenmişlikten beslenen, pes etmişlikten cesaret alan, akılları kiralık, ruhları satılık, zihinleri karanlık bu şer güçler, millet iradesinin altında ezildikleri her dönemde bu lanetletmiş günleri örnek alarak yeni kalkışmalara da meşruiyet aramaktadırlar” dedi.

“Darbe İmalı Söylemlerle Millet İradesi Korkutulamaz”

15 Temmuz gecesinin de 27 Mayıs darbesinin bir benzeri olduğunu ama amacına ulaşamadığını belirten AK Partili vekil, "15 Temmuz 2016 gecesinde de aynı pespayelikten cesaret alan vatan hainleri, yeni bir darbe kalkışmasıyla millet iradesini ve demokrasiyi tamamen yok etmeyi planlamışlarsa da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşsiz liderliğinde, aziz milletimizin feraseti ve direnişiyle amaçlarına ulaşamamışlardır. Ne tankların paletleri, ne silahlardan çıkan kalleş kurşunları, ne de uçaklardan atılan bombalar aziz milletimizin iradesini esir alamamıştır. Ortaya konan büyük direniş bu esaretin bir daha asla gerçekleşmeyeceğinin bütün dünyaya karşı da açıkça ilanıdır. Bu nedenle bilinmelidir ki, darbe imalı söylemlerle millet iradesi korkutulamaz, devletimiz 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine giden kutlu yolundan asla saptırılamaz" diye ekledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT