1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Akçakale Belediyesi Engellilere Özel Gezi Düzenledi
Akçakale Belediyesi Engellilere Özel Gezi Düzenledi

Akçakale Belediyesi Engellilere Özel Gezi Düzenledi

Akçakale Belediyesi, ‘Engelliler Haftası’ dolayısıyla ilçedeki yaklaşık 30 engelli vatandaşa gezi düzenledi.Akçakale Belediyesi 10-16 Mayıs ‘Engelliler Haftası’ dolayısıyla Umuda Engel Yok Derneği üye...

A+A-

Akçakale Belediyesi, ‘Engelliler Haftası’ dolayısıyla ilçedeki yaklaşık 30 engelli vatandaşa gezi düzenledi.

Akçakale Belediyesi 10-16 Mayıs ‘Engelliler Haftası’ dolayısıyla Umuda Engel Yok Derneği üyelerine Halfeti de tekne turu ve mangal sefası düzenlendi. Tekne turunda engelliler müzik eşliğinde halay çekip daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdiler. Umuda Engel Yok Dernek Başkanı Ahmet Efe Akdoğan, gezinin çok güzel ve faydalı olduğunu ifade etti. Akdoğan, şöyle konuştu:

“10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle Umuda Engel Yok Derneği olarak, bir gezi düzenlemiş bulunmaktayız. Bu gezinin düzenlenmesinde maddi manevi bütün sponsorluk yükünü üstlenen Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan’a özellikle teşekkür etmek istiyorum. Biz 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nın bir farkındalık günü olmasını,bütün İslam aleminden talep ediyoruz. Bu süreçte bu farkındalığın bu toplumun bir parçası olduğunu ve bu sorunların çözüme kavuşması için vesile olmasını Allah’tan temenni ederim.”dedi. Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan:“Engelli kardeşlerimizi yaşama bağlamak ve topluma kazandırmak için elimizden gelen bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz. Bu kapsamda onlara keyifli bir gün geçire bildiysek ne mutlu bize.”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT