1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Akçakoca’da Ahilik Haftası Kutlandı
Akçakoca’da Ahilik Haftası Kutlandı

Akçakoca’da Ahilik Haftası Kutlandı

Akçakoca’da Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Esnaf ve Sanatkarlar Odası küçük çaplıda olsa ilk olarak bir etkinlik düzenledi.Düzenlenen etkinlikte açılış konuşmasını yapan Esnaf ve Sanatkarlar O...

A+A-

Akçakoca’da Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında Esnaf ve Sanatkarlar Odası küçük çaplıda olsa ilk olarak bir etkinlik düzenledi.

Düzenlenen etkinlikte açılış konuşmasını yapan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nedim İşgören, Ahiliğin özünü ve manevi kültürünü anlattı. Ahiliğin geçmişte önemli bir olgu olduğunu vurgulayan İşgören, "Ahilik, iyi ahlakın, doğruluğun, kardeşliğin, yardımseverliğin kısacası bütün güzelliklerin birleştiği ortak bir oluşumdur. Ahilik kurumunda her önüne gelen ahi olamaz herkes yaptığı işte tecrübesini ortaya koyarak esnaf olur. Ahiliği ve ilkelerini her zaman sevdim ve bunu geliştirmek ve yaygınlaştırmak için elimden geleni yapacağım" dedi.

Düzenlenen kutlamalar kapsamında yılın ahisi seçilen İsmail Toker, Nejdet Şener, Ahmet Sezgin, Neşe Ertürk ve Eray Ustabaş’a törenle plaketleri verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT