1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. AYDIN

  4. Ali Çankır seçim vaatlerini sıraladı
Ali Çankır seçim vaatlerini sıraladı

Ali Çankır seçim vaatlerini sıraladı

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, 24 Haziran seçimlerinde iktidar olduklarında 48 saat içinde OHAL'i kaldıracaklarını bildirdi. Partisinin seçim vaatlerini sıralayan Çankır, " Çokça üretip, hakça bölüşeceğiz" dedi.

A+A-

MEHMET ALİ CİNTOSUN - CHP İl Başkanı Ali Çankır, partisinin seçim vaatlerini açıkladı. Partili, partisiz tüm seçmene seslenen Çankır, Cumhurbaşkanı adayları Muharrem İnce ve Cumhuriyet Halk Partisi'ne destek istedi. Çankır yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti; "24 Haziran sonrası 48 saat içinde OHAL’i kaldıracağız. İş dünyası hükümete ve ülkeye güven duyacak. Artık millet kemer sıkmayacak, devlet kemer sıkacak. Asgari ücret net 2.200 TL olacak. Yüksek Katma Değerli Üretim Programı, Anadolu Kalkınma Kuşakları ve Merkez Türkiye Projesi, Sosyal İşletmeler ve Güç Birliği Programı sayesinde 2 milyon ek istihdam sağlayacağız. 

KİŞİ BAŞINA GELİR 15 BİN LİRA

2023 Türkiyesi’nde 400 fabrika ve Ar-Ge Merkezi inşa edeceğiz. 4 bin kilometre demiryolu ağı öreceğiz.  İşsizliği ve enflasyonu yüzde 5'in altına indireceğiz. Kişi başına geliri 15 bin dolara çıkaracağız. 

HER AİLEYE BİN LİRA MAAŞ

Emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramında aldıkları maaş kadar birer ikramiye vereceğiz. Yoksulluğu bitireceğiz. Aile sigortasıyla her aileye bin lira maaş yatıracağız. Çiftçilerimizin kredi borçlarının faizlerinin tamamını sileceğiz. Vergi ve sigorta prim borcu olmayan bütün KOBİ’lere 1 yıl süreyle 0 faizli kredi vereceğiz. Çokça üretip, hakça bölüşeceğiz.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT