1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Ali Dağı’nda Çevre Temizliği
Ali Dağı’nda Çevre Temizliği

Ali Dağı’nda Çevre Temizliği

Talas Belediyesince düzenlenen "Sağlıklı Yaşam Sağlıklı Çevreyle Olur Projesi" kapsamında Sivil Yaşam Derneği ile Fatma Hasçalık İlkokulu öğretmen, öğrenci ve velileri, Ali Dağı’nı temizledi.Belediye...

A+A-

Talas Belediyesince düzenlenen "Sağlıklı Yaşam Sağlıklı Çevreyle Olur Projesi" kapsamında Sivil Yaşam Derneği ile Fatma Hasçalık İlkokulu öğretmen, öğrenci ve velileri, Ali Dağı’nı temizledi.

Belediye görevlileri nezaretinde Ali Dağı’nın eteklerinde bir araya gelen çevre gönüllüleri, burada ellerine eldivenleri giyip poşetlerle harekete geçti. Gönüllüler, yaklaşık 2 bin rakımlı Ali Dağı’nın zirveye çıkan yol boyunca çöp ve atık maddeleri topladı. İlkokuldan üniversiteye kadar çok geniş yaş grubundaki çocuklarla birlikte velileri de çevre temizlik çalışmasına katıldı. Yamaç paraşütü ve yelken kanat kalkış pistine kadar olan güzergah boyunca atık maddeleri temizleyen küçükler, büyüklere çevre dersi verdi. Çocuklar, çevreyi temizlemekten duydukları mutluluğu ifade ederken, aynı zamanda da kirlenmesinden dolayı üzüldüklerini söyledi.

Fatma Hasçalık İlkokulu Müdür Yardımcısı Özer Yener Avcı, "Çevre duyarlılığı aşılamak ve öğrencilerimize doğa bilincini oluşturmaya çalışıyoruz. Çocuklar hem çevreyi tanıyıp sahip çıkıyor hem de koruyor. Güzel bir çalışma oldu. Talas Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz" dedi.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, amaçlarının geleceğin teminatı olan çocuklara çevreye sahip çıkarmak olduğunu belirterek, "Bu kapsamda sivil toplum kuruluşları ve okullarımızdaki öğrenci, öğretmen ve velilerle ortak çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmada hem Ali Dağı atık maddelerden temizlendi, hem de bahar nedeniyle ağaç dipleri açıldı. Çalışmamıza destek veren herkese teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT