1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Aliağa Gazi Ortaokulu’ndan TÜBİTAK Fuarı
Aliağa Gazi Ortaokulu’ndan TÜBİTAK Fuarı

Aliağa Gazi Ortaokulu’ndan TÜBİTAK Fuarı

Aliağa Gazi Ortaokulu’nda TÜBİTAK destekli bilim fuarı açıldı.Türkiye Bilimsel ve Teknoloji Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından destekli TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışını Aliağa Kaymakamı Bayra...

A+A-

Aliağa Gazi Ortaokulu’nda TÜBİTAK destekli bilim fuarı açıldı.

Türkiye Bilimsel ve Teknoloji Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından destekli TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışını Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz ve Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse yaptı. Büyük ilgi gören bilim fuarına Aliağa’nın diğer okullarından öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

PROJELER FUARDA SERGİLENDİ

TÜBİTAK Bilim Fuarları ile birlikte öğrencilerin, öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanlarına yönelik belirledikleri konular üzerine araştırma yapmaları, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri imkana kavuşmaları amaçlandı. Gazi Ortaokulu öğrencileri tarafından organize edilen fuarda, kimya, biyoloji, fizik ve fen bilimleri ile ilgili bir birinden farklı 38 proje yer aldı. Büyük bir ilgi ile öğrencilerden bilgi alan Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, projede görev alan öğrencileri tek tek tebrik etti. Fuarda ilgiyi en çok robotlar gördü.

ÇINAR: "TÜRKİYE’YE BİLİM ADAMLARI KAZANDIRACAĞIZ"

Gazi Ortaokulu’nun yaptıklarıyla öncü bir okul olduğunu ifade eden Gazi Ortaokulu Müdürü Sadettin Çınar, "Gazi Ortaokulu olarak geleceğin bilim adamlarını yetiştirmeyi istiyoruz. Gazi Ortaokulu, sosyal ve kültürel alanlarda yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Yaklaşık 100 civarında öğrencimiz 38 tane proje ile aylardır TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı hazırlandı. İnanıyorum ki okul olarak gelecekte Türkiye’ye bilim adamları kazandıracağız" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT