1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Aliağa Vergi Dairesi Çalışanlarından İş Bırakma Eylemi
Aliağa Vergi Dairesi Çalışanlarından İş Bırakma Eylemi

Aliağa Vergi Dairesi Çalışanlarından İş Bırakma Eylemi

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK)’na bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES), İzmir’in Aliağa ilçesindeki vergi dairesi çalışanlarının özlük haklarına dikkat çekmek ve 1 yıl önce Soma’da...

A+A-

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK)’na bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES), İzmir’in Aliağa ilçesindeki vergi dairesi çalışanlarının özlük haklarına dikkat çekmek ve 1 yıl önce Soma’da yaşamını yitiren 301 madenciyi anmak için bir basın açıklaması yaptı.

KESK’e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES), Aliağa ilçesinde vergi dairesi çalışanlarının özlük haklarına, iş sağlığına ve işçi güvenliğine dikkat çekmek ve 1 yıl önce Soma’da yaşamını yitiren 301 madenci için basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına destek vermek üzere Aliağa Kaymakamlığı önünde toplanan Aliağa Vergi Dairesi çalışanları, öğle arasına kadar iş bırakma eylemi yaptı. BES üyeleri, 2016-2017 yıllarını kapsayacak toplu sözleşme süreci öncesinde taleplerinin yerine getirilmesini isteyerek, Soma’daki maden faciasında hayatını kaybeden şehit madencilerin ailelerine başsağlığı diledi. BES adına basın açıklamasını ise BES Aliağa Temsilcisi Ayşe Hamarat Ortaköy okudu. Hamarat açıklamasında, büro emekçilerine verilen düşük ücretlere tepki gösterirken, cinsiyet ayrımcılığı ve mobbing uygulamalarının devam ettiğini iddia etti. Ortaköy yaptığı açıklamada, "Her türlü ek ödemeler emekli aylığa esas kazanca dahil edilmelidir. Ayrımcılığa ve kadrolaşmaya son verilmelidir. Esnek, kuralsız, güvencesiz ve performansa göre çalıştırma yasaklanmalı, turnike ve kamera sistemleri kaldırılmalıdır. Eşit işe eşit ücret ilkesi hayata geçirilmelidir" şeklinde ifadelere yer verdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT