1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Aliağa’da 19 Mayıs Bir Dizi Etkinlikle Kutlanacak
Aliağa’da 19 Mayıs Bir Dizi Etkinlikle Kutlanacak

Aliağa’da 19 Mayıs Bir Dizi Etkinlikle Kutlanacak

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi İzmir’in Aliağa ilçesinde de bir dizi etkinlik ile kutlanacak.Kutlama dahilinde ilçede farklı etkinlikler düzenlenecek. Kutlamal...

A+A-

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi İzmir’in Aliağa ilçesinde de bir dizi etkinlik ile kutlanacak.

Kutlama dahilinde ilçede farklı etkinlikler düzenlenecek. Kutlamalar 19 Mayıs sabahı saat 08.30’da Çelenk Kortejinin Cumhuriyet alanında yerini alması ile başlayacak. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü çelenginin Atatürk anıtına konulmasının ardından kutlama programı, saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve Türk bayrağının göndere çekilmesiyle devam edecek.

Kutlamalar kapsamında Aliağa Alp Oğuz Anadolu Lisesi’nde program düzenlenecek. Saat 09.30’da başlayacak olan program; saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar, şiir-M.Kemal Türküsü, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ata’ya cevabı, gösteriler ve son olarak müzik dinletileri ile sona erecek.

Saat 12.30’da ise 19 Mayıs kutlamaları kapsamında düzenlenen spor müsabakalarında dereceye girenlere ödülleri takdim edilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT