1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Ankapark’ta Roller Coaster Ve Dönme Dolap Kuyruğu
Ankapark’ta Roller Coaster Ve Dönme Dolap Kuyruğu

Ankapark’ta Roller Coaster Ve Dönme Dolap Kuyruğu

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve daha önce deneme sürüşleri gerçekleştirilen ANKAPARK’ın iki dev oyuncağı roller coaster ile dönme dolapta Başkentliler heyecanlı anlar yaşa...

A+A-

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve daha önce deneme sürüşleri gerçekleştirilen ANKAPARK’ın iki dev oyuncağı roller coaster ile dönme dolapta Başkentliler heyecanlı anlar yaşarken, eğlenceye de doyuyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in ANKAPARK tanıtım merkezi açılışında “ANKAPARK’taki dev roller coaster ve dönme dolaba isteyen vatandaşlar artık binebilecekler" açıklamasının ardından her iki sistem de hizmete girdi. Büyükşehir Belediyesi’nin “Şehrimizi Tanıyoruz” gezileriyle Ankara’yı gelen vatandaşlar ile heyecan yaşamak arzusuyla parkı ziyaret eden Başkentlilerden cesaretini toplayanlar ilk defa roller coaster ve dönme dolaba binmenin heyecanını yaşıyor. Dünyanın en büyükleri arasında bulunan ve saatte 110 km hıza ulaşan roller coaster’da bir tur atan vatandaşlar, 870 metre uzunluğundaki raylarda çeşitli manevralarla 35 metre yüksekliğe ulaşarak, yüksek bir adrenalin yaşıyorlar. 55 metre yükseklikteki dönme dolaba binen vatandaşlar, güzel bir Ankara manzarası seyretme şansı yakalıyor.

ANKAPARK’ta çalışmalar son sürat devam ederken, parkın bu iki dev oyuncağını ücretsiz olarak deneme şansı bulan vatandaşlar, dünyanın sayılı tema parklarından birine kavuşacağı günü heyecan ile beklediklerini ifade ediyorlar. Başkentliler, her gün 15.30 ile 19.00 saatleri arasında parkı ziyaret edip, roller coaster ve dönme dolabı deneyebilecekler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT