1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Anneler Günü’nde Çocuklara Tiyatro Oyunu
Anneler Günü’nde Çocuklara Tiyatro Oyunu

Anneler Günü’nde Çocuklara Tiyatro Oyunu

Anneler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, Çiğli Belediye Tiyatrosu Çocuk Grubu’nun sahneledikleri “Sevgili Annecim” adlı tiyatro oyunu Çiğlili çocuklar tarafından ilgiyle izlendi.Çiğli Belediyes...

A+A-

Anneler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, Çiğli Belediye Tiyatrosu Çocuk Grubu’nun sahneledikleri “Sevgili Annecim” adlı tiyatro oyunu Çiğlili çocuklar tarafından ilgiyle izlendi.

Çiğli Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü, Anneler Günü etkinlikleri kapsamında “Sevgili Annecim” adlı tiyatro oyununu, Çiğli Konferans Salonu’nda Çiğlili çocuklarla buluşturdu. Çiğli Belediyesi Tiyatrosu Çocuk Grubu oyuncularının oynadığı, senaryosunu Şahin Gezer’in yazdığı, yönetmenliğini Okan İçgil’in üstlendiği oyuna, başkan yardımcıları ve müdürler, meclis üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Annelerin çocukların yaşamlarında vazgeçilmez yerleri olduğunun ve çocukların hayatları boyunca en büyük desteği annelerinden göreceğinin anlatıldığı oyunda minik oyuncular şarkılar söyleyerek, şiirler okuyarak annelerine olan sevgilerini özel gösteriler eşliğinde dile getirdiler. Eğlenceli anların yaşandığı oyunda çocuklar gösterdikleri performanslarından dolayı sık sık alkışlandılar.

“ANNELERİMİZ BİZLER İÇİN ÇOK KIYMETLİ”

Çiğli Belediyesi olarak özel gün ve haftalarda kültür-sanat faaliyetleri adına çeşitli organizasyonlar gerçekleştirdiklerini, Anneler Günü’nün de bu özel günlerden biri olduğunu belirten Başkan Arslan, “Anneler Günü’nde annelerimizi unutmadık ve belediye tiyatromuzun minik oyuncularının yer aldığı tiyatro oyunumuzla onların duygularına dokunan bir oyun sergiledik. Bir yanıyla da bu oyun sayesinde anne sevgisinin ne kadar yüce bir duygu olduğunu, varlıklarıyla hayatlarımıza ne büyük anlamlar kattıklarını çocuklarımıza anlatmak istedik. Bu duygu ve düşüncelerle tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, bizler için çok kıymetli olduklarını hatırlamamız ve hatırlatmamız gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT