1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Anneler Günü’nü Bilim Merkezi’nde Kutladılar
Anneler Günü’nü Bilim Merkezi’nde Kutladılar

Anneler Günü’nü Bilim Merkezi’nde Kutladılar

Kocaeli Bilim Merkezi, Anneler Günü’nde anne ve çocukları bilimle buluşturdu.‘Her Yaşa Herkese Bilim’ sloganıyla yola çıkan Kocaeli Bilim Merkezi, Anneler Günü’nde 5-6 yaş aralığındaki çocuklar için p...

A+A-

Kocaeli Bilim Merkezi, Anneler Günü’nde anne ve çocukları bilimle buluşturdu.

‘Her Yaşa Herkese Bilim’ sloganıyla yola çıkan Kocaeli Bilim Merkezi, Anneler Günü’nde 5-6 yaş aralığındaki çocuklar için program düzenledi. Anneleri ile ilk defa bilimle tanışan çocuklar, Anneler Günü’nde hem eğlendi, hem de öğrendi. Kocaeli Bilim Merkezi’nde düzenlenen ‘Annemle Bilim Daha Güzel’ etkinliğinde 5-6 yaş grubu çocuklar, anneleri ile bilim merkezindeki düzenekleri inceleyip denediler. Etkinliğe katılan anne ve çocuklar düzenlenen atölyede vücudumuzda bulunan iç organların modellemesini yaptılar. Etkinlikte anne ve çocuklar, şişirilmiş bir balondan nasıl şiş geçirilir öğrenmiş oldular.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Müzeler Şube Müdürlüğü’ne bağlı hizmet veren Kocaeli Bilim Merkezi, 18 Nisan’dan bu yana ziyaretçilerini ağırlıyor. Haftanın altı günü açık olan Bilim Merkezi’ndeki etkinliklere katılmak için randevu almak gerekiyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT