1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Antalya’da Soma Eylemine Polis Müdahalesi
Antalya’da Soma Eylemine Polis Müdahalesi

Antalya’da Soma Eylemine Polis Müdahalesi

Antalya’da Soma’da ölen madencileri anmak için düzenlenen yürüyüşte taşkınlık yapan gruba polis müdahale etti. Olaylar sırasında 10 öğrenci gözaltına alındı.Manisa’nın Soma ilçesinde maden kazasında h...

A+A-

Antalya’da Soma’da ölen madencileri anmak için düzenlenen yürüyüşte taşkınlık yapan gruba polis müdahale etti. Olaylar sırasında 10 öğrenci gözaltına alındı.

Manisa’nın Soma ilçesinde maden kazasında hayatını kaybeden 301 madenci için anma yürüyüşü düzenlemek isteyen yaklaşık 60 kişilik öğrenci grubu Akdeniz Üniversitesi Yakut Çarşısı önünde toplandı. Ellerinde Somalı madenciler için hazırladıkları pankart ve dövizlerle rektörlüğe yürümek isteyen öğrenciler Akdeniz Üniversitesi güvenlik görevlilerinin engeliyle karşılaştı. Öğrenciler, güvenlik görevlilerinin oluşturduğu engeli aşınca çevik kuvvet ile karşı karşıya geldi.

Çevik kuvvete taş ve sopalarla saldıran bazı göstericilere çevik kuvvet ekipleri müdahale etti. Taş atmaya devam eden bazı öğrencilere tazyikli suyla müdahale edildi. Çevik kuvvet ekipleri kampus içerisine dağılarak kaçan öğrencileri bir süre takip etti. Öğrencilerin kampus alanını terk etmesiyle olaylar sona erdi.

Müdahale sırasında 10 öğrencinin gözaltına alındığı bildirildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT