1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Aosb’ye Çatalan Suyu Projesi’nde 2. Etap Başlıyor
Aosb’ye Çatalan Suyu Projesi’nde 2. Etap Başlıyor

Aosb’ye Çatalan Suyu Projesi’nde 2. Etap Başlıyor

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Başkanı Bekir Sütcü, Başkan Vekili Osman Nuri Oğuz, Yönetim Kurulu Üyeleri Vahit Gözek ve Ömer Kaya, Denetim Kurulu Üyesi Hilal Aksöz ile Bölge Müdürü...

A+A-

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Başkanı Bekir Sütcü, Başkan Vekili Osman Nuri Oğuz, Yönetim Kurulu Üyeleri Vahit Gözek ve Ömer Kaya, Denetim Kurulu Üyesi Hilal Aksöz ile Bölge Müdürü Mustafa Keskin, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret ederek, bölgeye getirilen Çatalan İçme Suyu’nun ikinci etap çalışmalarının başlaması konusunda sanayicilerin taleplerini dile getirdiler.

Başkan Sütcü, ziyaretteki konuşmasında, AOSB’de her yıl artış gösteren üretimin, kentin ekonomisine dolayısıyla da ülke ekonomisine büyük katkı sunduğunu, bölgede şu anda 351 firmanın faaliyet gösterdiğini belirtti.Bölgedeki sanayicilerin ortak ihtiyaçlarının başında enerji ve suyun geldiğini vurgulayan Sütcü, bu iki ana kalem tüketimdeki artışın bölgedeki üretimin de göstergesi olduğunu bildirdi.

Sütcü, bölgeye 2011 yılında Çatalan İçme Suyu’nun getirilmesi için çalışmaların başladığını ve şu anda bölge sanayicilerinin önemli bir bölümünün Çatalan içme suyu kullandığını ifade ederek, “İkinci etap çalışmalarının başlamasıyla bölgedeki sanayi tesislerinin tamamına Çatalan Suyu ulaşmış olacak. Bunun için ikinci etap çalışmalarının başlatılmasını bekliyoruz” dedi.

Başkan Hüseyin Sözlü ise, Torosların karlı dağlarından süzülerek gelen suyun arıtma tesislerinde arıtılarak kente ulaştırıldığını belirtti. Sözlü, son teknolojinin kullanıldığı ve titiz bir çalışmanın yürütüldüğü Çatalan Tesislerinde, personellerinin 24 saat hizmet verdiklerini belirterek, “Tüm çabamız Adanalı’nın daha sağlıklı ve kaliteli içme suyu tüketmesi içindir. Bölgemiz ekonomisine olduğu kadar ülke ekonomimize değer katan AOSB’de ikinci etap çalışmalarını en kısa sürede başlatılacaktır” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT