1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. BOZDOĞAN

  4. Arapapıştı'ya ziyaretçi akını
Arapapıştı'ya ziyaretçi akını

Arapapıştı'ya ziyaretçi akını

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun 'Dünyanın 8. harikası' diyerek hizmete açtığı Bozdoğan’ın Kemer Barajı’ndaki Arapapıştı Kanyonu, ziyaretçi akınına uğruyor.

A+A-

380 metre yüksekliğinde, 6 kilometre uzunluğu ile benzersiz bir doğa harikası olan Arapapıştı Kanyonunda kaya mezarları, harika bir doğal güzellik, birçok bitki örtüsü ve birçoğu kitaplarda görülen hayvanlar bulunuyor. Bozdoğan’ın Kemer Barajı’ndaki Arapapıştı Kanyonu eşsiz güzelliği ile ziyaretçilerini misafir etmeye devam ediyor.

Arapapıştı kanyonuna ziyaret edenler arasında Söke Zirve Dağcılık Kulübü de var. Kulüp üyeleri düzenlenen organizasyonla kanyonun eşsiz manzarasının tadını çıkardı.

DÜNYANIN 8. HARİKASI ARAPAPIŞTI KANYONU

Cennetten bir köşeyi Aydınlılara armağan eden Başkan Özlem Çerçioğlu’na teşekkürlerini ileten Söke

Zirve Dağcılık Kulübü Şube Başkanı Faysal Yeşilyağcı “ Zirve Dağcılık olarak sezon kapanışını

üyelerimiz ile birlikte Dünyanın 8. Harikası olan Arapapıştı Kanyonu’nda yapmak istiyorduk. Aydın

Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’ndan araç talebimiz oldu. Sayın Başkanımız Özlem

Çerçioğlu bizleri kırmadı. Böylesine güzel bir doğa harikasını Aydın’a kazandırdığı için sonsuz teşekkür

ediyoruz” dedi.

DOĞASEVERLERİN ÖZLEMİ

Tekneyle iki saate yakın doğa ile iç içe olan Söke Zirve Dağcılık Kulübü üyeleri “Tekneyle iki saate yakın bitmesini istemediğimiz harika bir yolculuk yaptık. Burası gerçekten bir doğa harikası adeta bir cennet. Zirve Dağcılık ekibi olarak buraya gelmekten çok mutluyuz. Türkiye coğrafyasında böyle bir doğa harikasını bulmak çok zor. Kayaların arasında çok temiz bir su üzerinde bulunmak bizim için tarif edilemez bir mutluluk. Biz doğaseverleri de böylesine güzel bir doğa ve hizmetle buluşturduğu için çok mutluyuz” dediler.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

1 Yorum