1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Arınç: "Bu Seçim Bağımsızların Değil, Partilerin Yarışıdır"
Arınç: "Bu Seçim Bağımsızların Değil, Partilerin Yarışıdır"

Arınç: "Bu Seçim Bağımsızların Değil, Partilerin Yarışıdır"

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "7 Haziran seçimleri bağımsız adayların seçimi değil, partilerin yarışıdır. Kimse başını çevirip bağımsız adaylara bakmaz" dedi.Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Bat...

A+A-

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "7 Haziran seçimleri bağımsız adayların seçimi değil, partilerin yarışıdır. Kimse başını çevirip bağımsız adaylara bakmaz" dedi.

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Batman’a gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kanaat önderleri ve STK temsilcileri ile yemekte bir araya geldi. Türkiye Petrolleri Kristal Park’ta düzenlenen programında konuşan Arınç, 7 Haziran seçimlerinin bağımsız adayların seçimi olmadığı, bu seçimin partilerin yarışı olduğunu ifade etti. Necmettin Erbakan’ın oğlu Fatih Erbakan’ın da bağımsız milletvekili adayı olarak seçimlere katılmayı düşündüğünü ancak kendisi ile görüştükten sonra adaylıktan vazgeçtiğini anlatan Arınç, konuşmasını söyle sürdürdü:

"Bağımsız adaylarımız hangi düşünceyle yola çıkmış olursa olsun kişiliklerine hiçbir şey söylemeden sadece bu seçimde partiler yarışır. Kimse bağımsız adaya başını çevirip bakmayacak bunu önceden bilelim. Ben Fatih Erbakan ile görüştüm. Kendisinin bağımsız aday olma niyeti vardı. O, babasının güzel bir mirasıdır ve Erbakan hocamızın tam örneğidir. Ona şu tavsiyede bulundum, dedim ki, ’Siz bağımsız adaylığınızı koyabilirsiniz, millet babanızı da sever sizi de sever, ama lütfen düşünün bu seçim bağımsız aday seçimi değil, çok az oy alırsanız sizi sevmesine rağmen bazı insanlar partileri desteklemeye kalkarsa umduğunuzu bulamayabilirsiniz. Bağımsız adaylığınızı bir daha düşünün’ dedim. O da araştırmalarını yaptı ve haklısınız dedi aday olmayacağını söyledi. Ben bizim partimize gelmesi için teklifte bulundum yine çok samimi ve çok dürüst bir şekilde ben babamın milli görüş davasını tek başıma temsil etmek istiyorum, size gelip sonra ayrılmak durumda kalırsam o güzel insanları üzmüş olurum dedi" şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT