1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Arsuz Belediyesi’nden Okullara Sabun Ve Sabunluk
Arsuz Belediyesi’nden Okullara Sabun Ve Sabunluk

Arsuz Belediyesi’nden Okullara Sabun Ve Sabunluk

Hatay’ın Arsuz İlçe Belediyesi, öğrencilerin dikkatini temizliğe çekmek ve el yıkama alışkanlığı kazandırmak amacıyla “Temiz eller, sağlıklı bireyler” kampanyası çerçevesinde ilçe genelindeki 89 okula...

A+A-

Hatay’ın Arsuz İlçe Belediyesi, öğrencilerin dikkatini temizliğe çekmek ve el yıkama alışkanlığı kazandırmak amacıyla “Temiz eller, sağlıklı bireyler” kampanyası çerçevesinde ilçe genelindeki 89 okula 500 litre sıvı sabun ve 100 adet sıvı sabun makinesi dağıttı.

Arsuz İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Tanın ve Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Deveci ile birlikte okulları gezen Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, lavabolara takılan sabunlukları kendi eliyle sıvı sabun doldurduktan sonra öğrencilere, ellerin doğru bir şekilde nasıl yıkanması gerektiğini de uygulamalı olarak anlattı. İlçe genelindeki tüm ilk, orta ve liselerin ihtiyaç duyulan fiziki bakımları ve ihtiyaçlarının imkanlar dahilinde yapıldığını anlatan Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, “Göreve başladığım günden itibaren eğitim ve sağlık konularına oldukça hassas davrandığımı daha önce de dile getirmiştim. Eğitim kurumlarımızda sağlıklı ortamın oluşması, hijyenin yaygınlaştırılması, öğrencilerde el yıkama alışkanlığının kazandırılması ve olası hastalıklara karşı korunmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirdiğimiz “Temiz eller, sağlıklı bireyler” kampanyasını bu bağlamda oldukça önemsiyorum. El yıkamak, sağlığının korunması açısından son derece basit, uygulanabilir ve oldukça etkili bir yöntemdir. Çocuklarımızın daha sağlıklı bir ortamda gelişmelerini ve gelecek neslin daha sağlıklı bireylerden oluşması amacıyla bu tür projelerimizi yaygınlaştırmayı arzuluyoruz” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT