1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Asker Ve Korucudan Kızılay’a Kan Bağışı
Asker Ve Korucudan Kızılay’a Kan Bağışı

Asker Ve Korucudan Kızılay’a Kan Bağışı

Bingöl’ün Genç İlçe Jandarma Komutanlığı personeli ile korucular, gönüllülük esasına dayalı olarak Kızılay Kan Toplama Merkezi’ne kan bağışında bulundu.Genç İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Bülent Şahin...

A+A-

Bingöl’ün Genç İlçe Jandarma Komutanlığı personeli ile korucular, gönüllülük esasına dayalı olarak Kızılay Kan Toplama Merkezi’ne kan bağışında bulundu.

Genç İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Bülent Şahin ile Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen öncülüğünde gerçekleştirilen kan bağışına, çok sayıda asker ve köy korucusu gönüllü olarak kan verdi. Kızılay aracılığı ile yardıma muhtaç vatandaşlara yardım elini uzatan asker ve koruculara minnettar olduklarını dile getiren Kızılay yetkilileri, vatandaşlardan da destek temennisinde bulundu. Kan bağışı yapan askerler ve korucular ise, "Kan bağışı hem toplumsal hem kişisel açıdan yaşam için yapılan bir armağandır. Her yıl binlerce insan kaza yada hastalık sonucunda kan bulamadığı için hayatını kaybetmektedir. Oysaki kan bağışı, kan bekleyen binlerce insanın hayatını kurtarmanın yanı sıra bağış yapan kişilerin de sağlığını olumlu yönde etkiler, bu insan vücudu için yararlıdır. Biz de Genç İlçe Jandarma Komutanlığı asker ve korucuları olarak kanımızla canımızla halkımızın yanındayız" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT