1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Atletizmde Geleceğin Yıldızları Şampiyonluğa Koşuyor
Atletizmde Geleceğin Yıldızları Şampiyonluğa Koşuyor

Atletizmde Geleceğin Yıldızları Şampiyonluğa Koşuyor

Konya’da yapılan Turkcell Türkiye Küçükler Atletizm Festivali Yarı Final Yarışmalarında, Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Kız Takımı büyük bir başarı göstererek, 12 takım arasında birinci oldu.Eskişe...

A+A-

Konya’da yapılan Turkcell Türkiye Küçükler Atletizm Festivali Yarı Final Yarışmalarında, Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Kız Takımı büyük bir başarı göstererek, 12 takım arasında birinci oldu.

Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Küçükler Kız Takımı atletizmde başarıdan başarıya koşuyor. Konya’da yapılan, Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Turkcell Türkiye Küçükler Atletizm Festivali Yarı Final Yarışmalarında birinci olarak, finallerde koşma hakkını elde etti. Konya’da yapılan yarı final yarışmalarına 12 takım katıldı. Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Küçükler Kız Takımı sporcuları, uzun atlama, yüksek atlama ve 5X80 metre koşu dallarında birinci olarak 36 puan aldı ve diğer 3 dalda ettiği puanlarla, toplamda 60.5 puan toplayarak birinciliği kazandı. Yarı final karşılaşmalarında büyük bir başarıya imza atarak, finale çıkan Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları ve yöneticileri, Atletizm Federasyonu yetkilileri tarafından kutlandılar. Yetkililer, küçük sporcuları ‘Geleceğin Yıldızları’ olarak adlandırdılar.

TAF Turkcell Türkiye Küçükler Atletizm Festivali finalleri, 28 Haziran 2015 tarihinde İzmir’de yapılacak. Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Oğuzhan Özen, finallere çok iyi bir şekilde hazırlanacaklarını belirterek, Küçükler Kız Takımından şampiyonluk beklediklerini söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT