1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. AYDIN

  4. Avrupa’nın en büyük kağıt üretim tesisi Aydın’da!
Avrupa’nın en büyük kağıt üretim tesisi Aydın’da!

Avrupa’nın en büyük kağıt üretim tesisi Aydın’da!

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Avrupa’nın en büyük kağıt fabrikası tesisi Kipaş Holding’te incelemelerde bulundu.

A+A-

Ambalaj sektöründe Türkiye’nin büyük bir açığını kapatacak olan Söke’deki Kipaş Kağıt tesisi faaliyete geçtiğinde, 300 milyon dolar ithalatı önlediği gibi 200 milyon doların üzerinde de ihracat yapacak. 2020’nin ilk çeyreğinde faaliyete geçecek olan tesisi yerinde inceleyen Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger ve beraberindeki heyet çalışmalarda gelinen son nokta hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Türkiye’nin stratejik yatırımlarından biri olan Kipaş Kağıt Türkiye ekonomisinin cari açığının kapanmasına vereceği destek gibi 4 bin kişiye de istihdam sağlayacak. İnşası tüm hızıyla devam eden tesisi Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu ve Söke İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Gökhan Kurgan beraber inceledi.

“TÜRKİYE’NİN AMBALAJ İHTİYACINI KARŞILAYACAK”

Tamamlandığında Türkiye’nin ambalaj sektöründe büyük bir ihtiyacını karşılayacak olan tesisi gezdiren Kipaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hanefi Öksüz, Türkiye’nin bu tür yatırımlara ihtiyacı olduğunu dile getirdi. Öksüz, “Yaptığımız bu yatırım; tamamen bazı kağıt türlerinde ülkemizin dışa bağımlılığını sona erdireceği gibi ihracatta yapacak. Bin kişiye doğrudan istihdam 3 bin kişiye de iş kolları açılacak. Teknolojinin son ürünlerini kullandığımız tesisimiz tam bir çevre dostu olacak.” dedi.

33847d928b5e6d8dd10c273a0bcf2f1d.jpg

Kahramanmaraş’ta ve Bozüyük’teki kağıt ve kutu fabrikası yatırımlarından da söz eden Öksüz, yerli üretime yapılan yatırımın önemine dikkat çekerek, yatırım aşamasında devletin tüm kademelerinden gördüğü desteğin ise bir yatırımcı olarak kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Aydın Valisi Köşker ve beraberindeki heyete ziyaretleri için teşekkür eden Öksüz, tesislerini 2020’nin ilk çeyreğinde faaliyete geçirmeyi hedeflediklerinin de altını çizdi. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT