1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. AYDIN

  4. Aydın-Denizli Otoyolu ihalesi iptal edildi
Aydın-Denizli Otoyolu ihalesi iptal edildi

Aydın-Denizli Otoyolu ihalesi iptal edildi

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, Aydın-Denizli Otoyolu’nun ihalesini alan firmanın imza atmadığını belirterek, AK Partili vekillere seslendi. “İhalenin iptaliyle ilgili bir açıklama yapmayı düşünüyorlar mı?” diye sordu.

A+A-

İzmir-Aydın Otoyolu’nun devamında yer alan ve kesintisiz olarak Antalya’ya kadar devam etmesi planlanan otoyolun ikinci etabını oluşturan Aydın-Denizli Otoyolu’nun ihalesi 26 Mart 2019 tarihinde yapılmış ve İhale 5,3 milyar lira yatırım bedeliyle Powerchina İnternational Group, Powerchine Road Bridge Group ve Özgün İnşaat ortaklığı konsorsiyumuna verilmişti. 11 Haziran 2019 tarihinde ise ihale ilgili bakanlıkça onaylanmıştı ancak İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı’nın iddiasına göre, firma imza atmadı. Böylelikle ihale de iptal oldu.

AYDIN VE DENİZLİ’DE HAYAL KIRIKLIĞI

Konuya ilişkin AK Parti Aydın Milletvekillerine seslenen Sarı, “Yap-İşlet-Devret modeliyle yapılacak söz konusu otoyolun toplam uzunluğu bağlantı yolları dahil 154 km olacaktı. Otoyolun yapım süresi 3 yıl öngörülmüş ve işletme süresi de 17 yıl 9 ay 18 gün olarak belirlenmişti. Ancak, basından takip ettiğimiz kadarıyla, ihaleyi alan firma sözleşmeyi imzalamaya gitmemiş ve dolayısıyla ihale iptal olmuştur.Daha önce de 3 kez iptal edilen otoyol projesinin yeniden iptali, Aydın ve Denizli’de hayal kırıklığı yaratmıştır.” dedi.

DÖRDÜNCÜ KEZ İPTAL EDİLDİ

Kamuoyunun konuya ilişkin açıklama beklediğini kaydeden Sarı, “İhale neden iptal olmuştur veya iptal edilmiştir? Milyonlarca liralık teminatı yakma pahasına ilgili yüklenici firma projeden neden çekilmiştir? Bu projedeki dördüncü iptal. Aydın-Denizli Otoyolu projesinde neler oluyor? Yeni ihale ne zaman yapılacaktır? İhale yapıldığında, basına açıklamalarda bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın Milletvekilleri, ihalenin iptaliyle ilgili bir açıklama yapmayı düşünüyorlar mı?” diye sordu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

1 Yorum