1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. AYDIN

  4. Aydın'da 08.08.2018 yoğunluğu
Aydın'da 08.08.2018 yoğunluğu

Aydın'da 08.08.2018 yoğunluğu

Dünya evine özel bir tarihte girmek isteyen çiftler, 08.08.2018 tarihinde nikah masasına oturarak mutluluğa 'evet' dedi. Efeler Belediyesi Nikah Dairesinde, bu özel günde 21 çiftin nikahı kıyıldı.

A+A-

Evlilik hazırlığı yapan ve hayatlarının en mutlu gününe özel bir anlam katmak isteyen onlarca çift nikah tarihlerini unutmamak için gün, 08.08.2018 tarihini seçti. Efeler Belediyesi Nikah Dairesinde yoğun ve mutlu bir gün yaşandı.

15 DAKİKADA BİR NİKAH KIYILDI

Hafta sonlarında yoğunluğun yaşandığı nikah dairesi, bu özel tarihten dolayı hafta içinde de en yoğun günlerinden birini yaşadı. Günde 10 çiftin nikahının kıyıldığı salonda bugün evlenenlerin sayısı 2 katına çıktı. 15’er dakikayla 21 çiftin nikahı kıyıldı. Evlenen çiftlerin mutlulukları gözlerinden okundu.

"BU GÜNÜ UNUTULMAZ KILDIK"

Evlenmek için bu özel tarihi tercih eden çiftlerden Kübra ve Ali Yorulmaz, “En mutlu günümüzü unutulmaz kılmak için bu tarihi seçtik. Nikahımızı bu tarihte yapmak için bekledik. Özel bir günde nikah kıydığımız için mutluyuz” dedi.

Naciye ve Berke Eren çifti ise “ Bugün bizim için anlamlı ancak biz annemizin doğum günü olduğu için bugünü ayrıca istedik. Kayınvalidemin doğum gününü seçtik. Mutluyuz, bugün artık daha da anlamlı” ifadelerini kullandı.

Gamze ile Ercan Cengiz çifti de bu özel günde evlenmekten dolayı mutlu olduklarını dile getirerek, “ En güzel günümüzü en unutulmaz bir tarih ile taçlandırdık. Mutluyuz. Bu tarih artık daha da özel. Bugün nikah kıymak için 4 ay bekledik” dedi.

“BUGÜN EVLENEN ÇİFTLER NİKAH TARİHİNİ UNUTMAYACAK”

Efeler Belediyesi Nikah Memuru Kenan Hıdıroğlu tarihten dolayı yoğunluk yaşandığını belirterek, “Normal şartlarda günümüz itibari ile yaz sıcakları dolayısıyla evlenmek isteyen çiftlerimizin sayısı 10’u buluyordu. Ancak 08.08.2018’in özel bir tarih olması nedeniyle başvuru sayısı 21 oldu. Özel günde nikah kıymak isteyen çiftlerden yaklaşık 6 ay bekleyen de var. Taleplere yanıt vermek için her 15 dakikada bir nikah kıyıldı. Bugün evlenenler nikah tarihini unutmayacak. Çiftlerimize mutluluklar diliyoruz” dedi.

Nikah sonunda çiftlere Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakan'ın hediyesi olarak fincan takımı hediye e edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT