Aydın'da 11 can gitti

Aydın'da 11 can gitti

Aydın il genelinde Ekim ayı içerisinde meydana gelen 522 trafik kazasında 443 kişi yaralanırken, 11 kişi de hayatını kaybetti.

A+A-

Aydın Valiliği denetiminde yapılan İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından Ekim ayı içerisinde toplam 145 bin 344 araç kontrol edilirken, bunlardan kusurlu bulunan 21 bin 960 araca 6 milyon 585 bin 98 lira para cezası tatbik edildi.

Bir ay boyunca yapılan denetimler sonucu kusurlarından dolayı 259 sürücü trafikten men edilirken, 2 bin 551 araç trafikten men edildi, 432 sürücünün de ehliyetine el konulduğu belirtildi. Alınan tüm bu etkin önlemlere rağmen, trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle bir ay içerisinde toplam 217 maddi hasarlı, 297 yaralamalı, 8 ölümlü olmak üzere toplam 522 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 443 kişi yaralandı, 11 kişi de hayatını kaybetti.

Aydın Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 nolu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır” denildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT