1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. AYDIN

  4. Aydın'da bin 361 araç trafikten men edildi
Aydın'da bin 361 araç trafikten men edildi

Aydın'da bin 361 araç trafikten men edildi

Aydın’da, trafik ekipleri Haziran ayında gerçekleştirdikleri denetimlerde 157 sürücü, bin 361 araç trafikten men edildi.

A+A-

Aydın’da trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2018 yılı Haziran ayı içerisinde toplam 116 bin 807 araç kontrol edildi. Bu araçlardan kusurlu bulunan 8 bin 301 araç sahibine 3 milyon 93 bin 344 lira para cezası tatbik edildi.

Alınan tüm bu etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2018 Haziran ayı içerisinde İl sınırlarında maddi hasarlı 232, yaralamalı 352, ölümlü 5 olmak üzere toplam 589 trafik kazası meydana geldiği, ve kazalarda toplam 613 kişi yaralanırken, 5 kişi de hayatını kaybettiği ifade edildi.

Aydın Valiliği’nden yapılan açıklamada, “İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 nolu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır” ifadeleri yer aldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT