1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. AYDIN

  4. Aydın'da Halkı Tedirgin Eden Olay!
Aydın'da Halkı Tedirgin Eden Olay!

Aydın'da Halkı Tedirgin Eden Olay!

Çine'de 15 gün içerisinde 6 keçi ve 2 koyun parçalanmış halde bulunurken 7 koyun ise yaralandı. Sürülere saldıran canlının kurt olduğunu iddia eden vatandaşlar ise tedirgin.

A+A-

Madran Dağı eteklerine kurulu Çine'nin Kavşit Mahallesi'nde 15 gün önce Sadık Coşkun'a ait keçi sürüsünden 6 keçinin parçalanmış halde bulundu. Vahim olay bundan iki gün önce Topçam Mahallesinde de yaşandı, Mehmet Çoban'a ait 2 koyun parçalanmış halde bulunurken 7 koyunun ise yaralandığı görüldü. Hayvan üreticileri olayı Çine İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne bildirdi. Her iki olay ile ilgili tutanak tutuldu. Yaşanan bu her iki olay Madran Dağı eteklerine kurulu mahallelerde yaşamlarını sürdüren vatandaşları tedirgin ederken, hayvanlara saldıran canlının kurt olduğu iddia edildi.

"HALK ÇOK TEDİRGİN"

Çine Kavşit Mahalle Muhtarı Halil Çoban, "Hayvan sürülerine saldıran bu canlının kesinlikle kurt olduğunu düşünüyoruz. Bir kaçını yiyerek karınlarını doyurduktan sonra diğerlerini de parçalayarak telef ediyorlar. Halk çok tedirgin. Diken üzerinde yaşıyoruz. Bu sorunun bir an önce çözüme kavuşturulmasını istiyoruz. Kurt öldürmek kanunen yasak ancak böyle giderse daha vahim durumlar ortaya çıkabilir" dedi. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT