1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. AYDIN

  4. Aydın'da kurbanlık satışları başladı!
Aydın'da kurbanlık satışları başladı!

Aydın'da kurbanlık satışları başladı!

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Ziraat Fakültesi çayır ve meralarında doğal ortamlarında yetiştirilen kurbanlıkların satışları başladı.

A+A-

Yemlerinde sentetik herhangi bir katkı kullanılmadığı ve tüm sağlık kontrolleri Fakülte bünyesindeki veteriner hekimler tarafından yapıldığı ifade edilen kurbanlıklar, yaklaşan kurban bayramı ile birlikte Aydın halkının tercihine sunuldu.

Kurbanlık almak isteyen vatandaşların, hayvanların kulak küpe numarası üzerinden Ziraat Fakültesi Döner Sermaye mutemetliğine 150 TL kaparo yatırarak kurbanlığını ayırabilecek. Fakülte tarafından, ayrılan kurbanlıklarını almaya gelmeyen müşterilerin ödedikleri 150 TL kaparoları iade edilmeyeceği ifade edilirken listede 02 Temmuz 2019 tarihli ağırlıkları verilen kurbanlıkların bedeli, ödemenin yapılacağı gün tekrar tartılarak değişen ağırlığa göre fiyatların yeniden tespit edileceği belirtildi.

Ayrılan hayvanlar için son ödeme tarihi 6 Ağustos 2019 olduğu açıklanırken, Ziraat Fakültesi Döner Sermaye Veznesine yatırılacak. Bu tarihe kadar bedeli yatırılmayan kurbanlıkların satın alınmaktan vazgeçilmiş sayılacağından kaparoları iade edilmeyecek.

Ayrıca Fakülte bünyesinde kurban bayramının 1.günü kesim hizmeti de verilecek. Bu hizmetten yararlanmak isteyenler 70 lira karşılığında sıra numarası almaları gerekiyor.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT