1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. KARACASU

  4. Aydın'dan Tüm Dünyaya Örnek Proje!
Aydın'dan Tüm Dünyaya Örnek Proje!

Aydın'dan Tüm Dünyaya Örnek Proje!

Karacasu Kaymakamlığının sosyal sorumluluk projelerinden olan ve geçen ay Vali Yavuz Selim Koşger tarafından hizmete açılan sosyal marketten bir ay içinde 402 ihtiyaç sahibi yararlandı.

A+A-

Karacasu Kaymakamı Ahmet Soley’in, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla hayata geçirdiği projesi olan Sosyal Market’ten bir ay içinde 402 ihtiyaç sahibi yararlandı. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na kaydı olup alışveriş kartı alan ihtiyaç sahipleri, ayda bir ihtiyacı olan gıdayı, iki ayda bir temizlik malzemesini ve 4 ayda bir de giysi yardımı alıyor. Markete gidip kendi istediği gibi seçip alabilen yoksullar. uygulamadan son derece memnun olup artık ikinci el eski giysiler giymek yerine markalı ürünler giyiyor.

EVLERE SICAK YEMEK ULAŞTIRILIYOR
Aşevi projesinde istihdam edilen 2 personel tarafından her gün evlerine dağıtılan iki öğünlük sıcak yemekler yaşlı ve engelli ihtiyaç sahibi 60 vatandaşa ulaştırılıyor. Merkez mahallelerde başlayan yemek dağıtımının ilerleyen aylarda tüm mahallelerdeki devam ederek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağı belirtildi.

ŞEFKAT ELİ PROJESİNDEN 307 KİŞİ YARARLANIYOR
Şefkat Eli projesinden ise istihdam edilen 6 personel, her gün 3 eve giderek bakıma muhtaç yaşlı veya engelli vatandaşların ev ve kişisel bakımlarını yapıp kimseye muhtaç etmiyor. Proje kapsamında 240 hanede 307 ihtiyaç sahibi bu hizmetten yararlandığı bildirildi. 
Sosyal market, aşevi ve şefkat eli projeleri sayesinde Karacasu’daki ihtiyaç sahipleri aç açıkta soğukta kalmadıkları gibi her türlü bakımları da devlet eliyle yapılmış oluyor.

sosyal-marketten-bir-ayda-402-kisi-yararlandi-102131-a6b463ad59ddd6995bd8eecf678dc26c.jpg

sosyal-marketten-bir-ayda-402-kisi-yararlandi-102131-a4725e3fdeae4eaa95de8323a5940ce9-(1).jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT