1. HABERLER

  2. AYDIN VE İLÇE HABERLERİ

  3. AYDIN

  4. Aydınlı iki bin öğrenci mehmetçik için bir araya geldi
Aydınlı iki bin öğrenci mehmetçik için bir araya geldi

Aydınlı iki bin öğrenci mehmetçik için bir araya geldi

Aydın'da 2 bin ortaokul öğrencisi, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nın başarıya ulaşması için dua etti.

A+A-

Gazipaşa Ortaokulu öğrencileri, Mehmetçik'e destekte bulunmak amacıyla okul bahçesinde toplandı.

Ellerini semaya kaldıran öğrenciler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mehmet Akbulut tarafından okunan duaya eşlik etti.

1-141.jpg

Duada, "Allah'ım devletimizi payidar eyle. Düşmanlarımızı kahreyle. Şehitlerimize rahmet eyle. Gazilerimize şifa eyle. Ordumuza zafer nasip eyle. Dualarımızı kabul eyle." şeklinde ifadeler yer aldı.

Gazetecilere açıklama yapan Okul Müdürü Nadir Coşkun, "Bu dualarımızla Türk askerinin yanında olduğunu göstermek istedik. İnanıyoruz ki Mehmetçik’imiz Suriye’de başarılı olacaktır. Bu savaşı hak ile batılın savaşı olarak görüyorum. Biz de öğrencilerimiz de buna inandık ve 2 bin öğrencimizle dualarımızı ettik." diye konuştu.

Öğrencilerden Aylin Akdeniz de böyle bir duayı yaptıkları için çok mutlu olduklarını belirterek, "Afrin’deki askerlerimizin gazası mübarek olsun. Onlara dualarımızı yolluyoruz. Her zaman her daim onların yanındayız." ifadelerini kullandı.

2-139.jpg

Öğrencilerden Rasim Arslan da "Dua ederken Türk askerini bir kez daha yüreğimde hissettim. Devletimizi ve milletimizi kimsenin bölemeyeceğini bir kez daha görmüş olduk." şeklinde duygularını dile getirdi.

Öğrencilerden Canan Ünal ise Türk askerlerinin Afrin'den zaferle döneceklerine olan inancının tam olduğunu belirterek, her zaman Mehmetçik'in yanında olduklarını ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT