1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Ayvalıkta 33. Gençlik Haftası Bağyüzü’nde Kutlandı
Ayvalıkta 33. Gençlik Haftası Bağyüzü’nde Kutlandı

Ayvalıkta 33. Gençlik Haftası Bağyüzü’nde Kutlandı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Kaymakamlığı 33. Gençlik Haftası etkinlik programında yer alan "Kozak Köyleri Atletizm Yarışları ve Spor Şenliği" büyük bir katılım ve çocukların büyük coşkusu...

A+A-

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Kaymakamlığı 33. Gençlik Haftası etkinlik programında yer alan "Kozak Köyleri Atletizm Yarışları ve Spor Şenliği" büyük bir katılım ve çocukların büyük coşkusuyla Bağyüzü Mahallesinde gerçekleştirildi.

Ayvalık’ın Bağyüzü Mahallesinde atletizm yarışlarıyla başlayan şenliğe Bağyüzü, Ulubeyler, Çakmak ilk ve ortaokullarından toplam 73 sporcu katıldı. Yarışmalar Minik kız ve erkekler bin metre ve Yıldız kız ve erkekler bin 500 metre kategorilerinde yapıldı.

Etkinliğe büyük renk katan Tülay Gökçen eğitmenliğinde çalışmalarını sürdüren Gençlik ve Spor Bakanlığı Ayvalık Gençlik Merkezi Minik ve Genç Kızlar Dans Grubu gösterilerini sergiledi. Dereceye giren sporcuların ödüllerini Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan ve daire amirlerimiz verdi.

Şenlikte Türkiye de bir ilk olan ve Ayvalık Kozak Köylerine hizmet verecek olan Bağyüzü okulu aile birliği başkanı Pınar Cecan ve Jimnastik Antrenörü Ali Çamlıbel destekleriyle yaptırılan Spor Merkezinin açılışı da yapıldı. Bagyüzü eski köy okulu binası içerisinde yaptırılan salon açılışında Antrenör Ali Çamlıbel tarafından Cimnastik ve Ju Jitsu eğitimleri verilen köy çocukları öğrenmiş oldukları teknikleri sergilerken izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Etkinlik okul aile birliği ve mahalle muhtarlığı tarafından hazırlanan çok güzel bir yemek ikramıyla son buldu.

Balıkesir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm İl Temsilciliği, Ayvalık Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bağyüzü ilk ve orta öğretim okulu, Okul aile birliği ve Bağyüzü mahalle muhtarlığı tarafından organize edilen spor şenliğine Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, Ayvalık Gençlik Hizmetleri Ve Spor İlçe Müdürü Sayın Mustafa Cem Hamzaoğlu, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Ayvalık İlçe Sağlık Müdürümüz Gülçin Nazlı, Gümrük Müdürü Salih Arık, Mal Müdürü Abdullah Karadeniz , Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yusuf Aygün, Vergi Dairesi Müdürü Adem Torun , Meteoroloji Müdürü Emin Yılmaz , Ayvalık Jandarma Komutanlığından Üsteğmen Kemal Gümüştekin , Atletizm İl Temsilcisi İsmail Akçay, Bağyüzü Mahalle muhtarı Mehmet İlhan , Bağyüzü Okul Müdürü Osman Balakan , İş Bankası Müdürü Nejdet Yıldızhan , okul öğretmenleri , İlçe Spor müdürlüğü antrenörlerimiz , sporcular ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT