1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Bahçeşehir’de Bahar Şenliği
Bahçeşehir’de Bahar Şenliği

Bahçeşehir’de Bahar Şenliği

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Bahçeşehir Kolejinde, çok geniş katılımlı, “Anaokulları Yılsonu Gösterisi ve Bahar Şenliği” düzenlendi. Geleneksel hale gelen şenlik kapsamında “Anaokulları Yılsonu G...

A+A-

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Bahçeşehir Kolejinde, çok geniş katılımlı, “Anaokulları Yılsonu Gösterisi ve Bahar Şenliği” düzenlendi. Geleneksel hale gelen şenlik kapsamında “Anaokulları Yılsonu Gösterisi” ve “Tuvalini Kap Gel” etkinliği ile birlikte eğlenceli ve eğitici birçok sportif etkinlik de yapıldı.

Bahçeşehir Koleji, Edremit ve Ayvalık Anaokulu öğrencileri, yıl içinde edindikleri kazanımları sergilerken büyük alkış aldı. Öğrenciler, kazandıkları becerileri, okulda yaşattıkları gururu, velilerine de tattırdılar. Anaokulları Yılsonu Gösterisi, öğrencilerin hazırladıkları kolyeleri şarkılar eşliğinde annelerine hediye etmesiyle sonlanırken, bahar şenliğinde de büyük coşku yaşandı. Minikler okul bahçesinde düzenlenen oyun parkurlarında oynayıp, yerlere tebeşirle resim yaparken, aileleri de kendileri için hazırlanmış masalar da onları izledi. Etkinlikte görev alan öğretmen ve öğrencilere teşekkür eden Okul Müdürü Semra Talay,” Bahçeşehir Kolejleri, bilginin defter-kitap arasında sıkıştırılarak verilmesine dayanan eğitim anlayışını gerilerde bırakmıştır. Bu anlayışla “Yaşam boyu öğrenme” ilkesinden hareket ederek öğrencilerimizin zihinsel ve ruhsal bakımdan dengeli ve sağlıklı bireyler olarak yetiştirilmelerini hedeflemekte, onların yaratıcı ve üretken bireyler olması için spordan sanata, bilime pek çok alanda etkinlikler düzenlenmekteyiz. Gerçekleştirdiğimiz “Anneler Günü Kutlaması, Anaokulları Yılsonu Gösterisi ve Bahar Şenliği’nde, öğrencilerimizin aktivitelerdeki performansı doğru yolda olduğumuzu bir kez daha kanıtlamaktadır” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT