1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Bakan Taner Yıldız Açıkladı: OEDAŞ’ın Merkezi Kütahya’ya Taşınıyor
Bakan Taner Yıldız Açıkladı: OEDAŞ’ın Merkezi Kütahya’ya Taşınıyor

Bakan Taner Yıldız Açıkladı: OEDAŞ’ın Merkezi Kütahya’ya Taşınıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (OEDAŞ) Eskişehir’deki merkezinin Kütahya’ya taşınacağını açıkladı.Seçim çalışmaları için Kütahya’ya gelen Bakan Yıld...

A+A-

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (OEDAŞ) Eskişehir’deki merkezinin Kütahya’ya taşınacağını açıkladı.

Seçim çalışmaları için Kütahya’ya gelen Bakan Yıldız, Sevgi Yolu üzerindeki AK Parti’nin Seçim İrtibat Bürosu’nda yaptığı açıklamada, "OEDAŞ’ın Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü’nden aldığım bilgiye göre, genel müdürlük binasının Kütahya’da olmasını yönünde çalışmaları var. Biz de OEDAŞ’ın merkezinin Kütahya’da olmasını istiyoruz. Hizmet bölgeleri olan Afyonkarahisar, Uşak, Bilecik, Eskişehir ve Kütahya itibariyle battığımızda bunun daha doğru olduğunu görüyoruz. Bu şekilde bir çalışma var. OEDAŞ, 2015 ve 2016 yıllarında elektrik dağıtımında yatırımlarını daha da artıracak.Yatırımlar, en az 2 veya 2,5 katına çıkacak" dedi.

OEDAŞ’ın halen Eskişehir’de bulunan merkez binasında 355 kişinin istihdam edildiği öğrenildi.

Bu arada, AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, OEDAŞ’ın merkezinin Kütahya taşınacak olmasının, Kütahya açısından önemli bir gelişme olduğunu dile getirerek, Bakan Yıldız’a katkıları sebebiyle teşekkür etti. (EFE)

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT