1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Bal: "Sosyal Güvenlik Bilincini Gerçekleştiriyoruz"
Bal: "Sosyal Güvenlik Bilincini Gerçekleştiriyoruz"

Bal: "Sosyal Güvenlik Bilincini Gerçekleştiriyoruz"

Hatay SGK İl Müdürü Hamit Bal, vatandaşlarda oluşturulan sosyal güvenlik bilincinin Sosyal Güvenlik Haftası boyunca yapılan çalışmalarla gerçekleştiğini belirtti.Hamit Bal, yaptığı açıklamada, sosyal...

A+A-

Hatay SGK İl Müdürü Hamit Bal, vatandaşlarda oluşturulan sosyal güvenlik bilincinin Sosyal Güvenlik Haftası boyunca yapılan çalışmalarla gerçekleştiğini belirtti.

Hamit Bal, yaptığı açıklamada, sosyal güvenliğin, insanlara yaşadıkları toplum içinde, asgari bir hayat standardını garanti ederek, onları başkalarına muhtaç olmaktan kurtardığını, asgari ihtiyaçlarının karşılanmasına verdiği destek ile bireysel özgürlüklerin teminatı olduğunu vurguladı. Bal, "Toplumsal yaşamın, belki de en önemli unsurlarından birisi, bireylerin karsı karsıya kaldıkları risklerde birbirlerine destek olabilme olanağı bulabilmeleridir. Sosyal güvenlik sistemi, özünde bu dayanışma gereksiniminin ülke ölçeğinde kurumsallaşmasıdır. Sosyal güvenlik kavramının toplumumuzun tüm bireyleri tarafından bilinmesini sağlamak, vatandaşlarımızı yeni yasal düzenlemeler ile ortaya çıkan hak ve yükümlülükler konusunda bilgilendirmek, toplumda sosyal güvenlik bilincinin artmasına katkı sağlamak amacıyla, 11-17 Mayıs 2015 tarihlerini kapsayan hafta, tüm yurtta “Sosyal Güvenlik Haftası” olarak kutlanacaktır. Sosyal güvenlik bilincini arttırmak amacıyla hafta boyunca şehrin farklı işlek noktalarında bilgilendirme stantları açılacaktır. Yine sosyal güvenlik bilincinin arttırmak amacıyla; geleceğin işçi, işveren ve meslek gruplarına ve ilimizdeki tüm meslek liseleri öğrencilerine, sosyal güvenlik ile ilgili seminerler verilecektir” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT