1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Bartın’da Ahilik Haftası Kutlandı
Bartın’da Ahilik Haftası Kutlandı

Bartın’da Ahilik Haftası Kutlandı

Ahilik Haftası Bartın’da düzenlenen törenlerle kutlandı.Bartın’da Ahilik Haftası kutlandı. Kutlamalar kapsamında ilk olarak Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından protokol üyelerinin de katılımıyla Val...

A+A-

Ahilik Haftası Bartın’da düzenlenen törenlerle kutlandı.

Bartın’da Ahilik Haftası kutlandı. Kutlamalar kapsamında ilk olarak Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından protokol üyelerinin de katılımıyla Valilik önünde bulunan Atatürk anıtına çelenk sunumu yapıldı. Daha sonra Ticaret İl Müdürlüğü tarafından Belediye Sosyal tesislerinde düzenlenen törenle yılın ahisi seçilen esnafa ve başarılı bulunan esnaflara belgeleri teslim edildi.

Ahilik düzeninin önemine dikkat çeken Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu, yaptığı konuşmada, “Biz işimizi ne kadar düzgün yaparsak Bartın’ımızı da o kadar güzel tanıtma imkanına sahip oluruz. İlimiz turizm bölgesi. Her yaz ilimize yüzlerce misafir geliyor. Esnafımız bu gelen misafirlerimize bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ahilik ruhuyla devam ettiği sürece ilimizin kalkınması ve gelişmesi sağlanacaktır. Bartın esnafı ahilik ruhuna uygun. Gelen misafirleri memnun edip göndermektedirler. Bu güzel ahlakın ve hassasiyetin devam etmesini diliyorum. Tekrar ahilik gününü tebrik ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından yılın ahilisi seçilen Muharrem Kocadere’ye Vali Azizoğlu tarafından Hediyeleri verildi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT