1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Başarılı Sunucu Cem Öğretir Adıyamanlılarla Buluştu
Başarılı Sunucu Cem Öğretir Adıyamanlılarla Buluştu

Başarılı Sunucu Cem Öğretir Adıyamanlılarla Buluştu

Özel bir televizyon kanalında ana haber bültenini sunan Cem Öğretir, diksiyon, beden dili ve etkili iletişim konusunda eğitim verdi.Ticaret ve Sanayi Odası Çok Amaçlı Kültür Merkezinde verilen eğitime...

A+A-

Özel bir televizyon kanalında ana haber bültenini sunan Cem Öğretir, diksiyon, beden dili ve etkili iletişim konusunda eğitim verdi.

Ticaret ve Sanayi Odası Çok Amaçlı Kültür Merkezinde verilen eğitime ATSO Başkanı Mustafa Uslu, Belediye Başkanvekili Yaşar Öncel, Adıyaman Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Çelik ve öğrenciler katıldı.

Eğitim öncesi ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu’yu ziyaret eden Cem Öğretir, eğitimler için Güneydoğu’ya ayrı bir önem verdiklerini ifade etti.

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, etkili ve doğru iletişimin önemine dikkat çekerken Adıyamanlılarla bir araya gelen Cem Öğretir’e ve etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Daha sonra eğitime geçen ünlü haber spikeri Cem Öğretir, “Gerçek hayat insanların karşısına çıkabilmektir. Çünkü bundan sonra okuldan mezun olduğunuzda ya da üniversiteye gittiğinizde iş görüşmesine gittiğinizde sahneye çıkmış olacaksınız ve sahneye çıktığınızda kendi bedeninizle ve sesinizle karşınızdaki insana kendinizi kabul ettirmek zorundasınız. O yüzden hangi mesleği yaparsanız yapın, öğrenmeniz gereken ilk şey kişisel gelişimdir” diye konuştu.

Konuşmasında beden dilinin önemine de değinen Öğretir, “Aslında bir şeyi söylerken ne söylediğinizden daha çok nasıl söylediğiniz önemlidir. Mesleğin temeli budur. Biz ses ve görüntü ile bir şeyler anlatırız. O sesleri o görüntüleri sizlere izletebilmenin yollarını bulmak zorundayız. Kısa zamanda doğruyu anlatmaktır bizim işimiz. Dolayısıyla bunu da sesle yaparız. Elimi kolumu nasıl kullanacağım, sesimi nasıl kullanacağım çok önemli. Sesiniz bedeninizle aynı hareketleri yapsın yoksa bu hayatta hiç kim sizi anlamayacaktır” diye konuştu.

Zaman zaman katılımcıları sahneye davet ederek birebir beden dili uygulamaları gerçekleştiren Cem Öğretir, yaptığı esprilerle de neşeli dakikalar yaşattı.

Yaklaşık 400 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen eğitimin, oldukça yararlı olduğu görüldü.

Eğitim sonunda katılımcıların sorularını cevaplayan Cem Öğretir izleyiciler tarafından büyük taktir topladı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT