1. HABERLER

  2. TÜRKİYE YEREL HABER

  3. Başkan Ayyıldız’ın Ahilik Haftası Mesajı
Başkan Ayyıldız’ın Ahilik Haftası Mesajı

Başkan Ayyıldız’ın Ahilik Haftası Mesajı

Ahilik Haftası dolayısıyla Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız, Muğla Valisi Amir Çiçek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü ziyaret etti.Ziyaretin ardından, Cumh...

A+A-

Ahilik Haftası dolayısıyla Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız, Muğla Valisi Amir Çiçek ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ü ziyaret etti.

Ziyaretin ardından, Cumhuriyet Meydanındaki Anıta, Ahilik haftası dolayısıyla saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından çelek sunuldu.

Esnaf Bayramı dolayısıyla Muğla Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şükrü Ayyıldız bir mesaj yayınladı. Ayyıldız mesajında şu ifadelere yer verdi: "Güzel ahlakı, sevgi ve saygıyı, yoksula sahip çıkmayı, akli selimi, herkesin kendi sanatı ile yükselmesini, başkasının hakkına saygı göstermeyi din, dil, ırk farkı gözetmeksizin herkese eşit davranmayı öğütleyen, Ahilik haftası başlamış bulunuyor.Ahilik Teşkilatı’nın kurucusu Ahi Evran-ı Veli’nin düşünceleri ile ahilik geleneği yüzyıllardır geçerliliğini korumakta, günümüzün ihtiyacı olan doğruları gözler önüne sermektedir. Ahilik bir meslek teşkilatı olmanın yanında, geçmişte yaşanmış, bugün yaşanan, yaşanması gereken ve gelecekte de yaşanacak gerçek bir yaşam disiplinidir. Bu düşüncelerle tüm esnaf ve sanatkarlarımızın, mal sahibi şoför esnafımızın 28. Ahilik Haftasını kutlar, bereketli ve helal kazançlar diliyorum”

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT